Myszka pionowa (wertykalna) – pozbądź się bólu nadgarstka

Według, już nawet nie takich najnowszych badań, siedzący tryb życia zabija nas nie mniej niż palenie papierosów. Naukowcy alarmują, że tak wielka liczba osób z wadami postawy, i to już w bardzo młodym wieku, jest przerażająca.

Jednak nie tylko siedzenie za biurkiem stwarza nam problemy i namnaża dolegliwości. Zespół cieśni nadgarstka, łokieć golfisty i tenisisty coraz mniej mają wspólnego z osobami uprawiającymi te dyscypliny sportu. Dotykają natomiast tych z nas, którzy codziennie wiele godzin spędzają przy klawiaturze i myszce, trzymając dłonie w nienaturalnym położeniu. Dla nich właśnie – profesjonalnych użytkowników urządzeń wskazujących – stworzono ergonomiczne myszki pionowe, zwane też wertykalnymi.

Cóż to za stwór?

Idea myszy pionowej, a właściwie nachylonej pod odpowiednim dla naturalnego ułożenia kątem dłoni nie jest czymś nowym. Już wiele lat temu czołowi producenci sprzętu komputerowego zauważyli potrzebę stworzenia sprzętu, który nie powodowałby urazów i niesprawności osób, które wiele godzin spędzają przy monitorze. Kładąc dłoń na zwykłej muszce, skręcamy nieznacznie dłoń i ramię, powodując codzienne powstawanie setek mikro skręceń stawów. Na dłuższą metę nie pozostaje to obojętne dla naszego organizmu i coraz częściej z problemami zgłaszamy się do ortopedów i fizjoterapeutów. Myszka wertykalna powoduje, że naturalnie i z mniejszą siła kładziemy na niej dłoń i swobodniej układamy ramię na biurku. Dzięki temu nie męczymy się tak szybko i możemy spokojniej i wydajniej organizować sobie pracę. Poza oczywistymi korzyściami wynikającymi z takiej konstrukcji, myszki te są tak samo użyteczne, jak dotychczas używane modele. Oferują przy tym te same możliwości, jak czułość, dodatkowe funkcje klawiszy i odporność przycisków liczoną w tysiącach kliknięć.

Złap mysz, jak potrafisz

Mysz pionowa przyniesie ulgę każdemu, kto się zdecyduje na zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń. Wynika to z prostego doświadczenia – wystarczy spojrzeć na naturalne ułożenie dłoni w czasie, gdy stoimy. Ręce opuszczone luźno wzdłuż ciała powodują, że dłonie są ułożone w ten sposób, że kciuki „patrzą” przed siebie. Najlepiej i najzdrowiej byłoby zatem układać ręce podczas pracy przy biurku w ten sam sposób. O ile dla czynności pisania na klawiaturze jest to trudne, o tyle właśnie myszki wertykalne pozwalają na takie ułożenie dłoni. Obserwując rosnące zainteresowanie zdrowym trybem życia oraz ćwiczeniami czyniącymi nasze ciało sprawniejszym i zdrowszym, można sądzić, że coraz więcej osób sięgnie po to rozwiązanie, a fraza "Myszka pionowa - poznaj jej zalety i wady" będzie jednym z najczęstszych wyszukiwani w przeglądarkach.

Zalety i wady pionowej myszki

Rozwiązanie to ma niewiele wad. Jedną z głównych pozostaje fakt, że niewiele jest modeli przeznaczonych dla osób leworęcznych. Drugim problemem, ale raczej nie dotyczącym pracowników biur, jest małe zaawansowanie techniczne myszy pionowych, co eliminować je będzie z modeli przeznaczonych dla graczy. Mając jednak do wyboru zdrowie czy rozrywkę, raczej wahać się nikt nie powinien. Ciekawym modelem jest myszka pionowa w medialove.pl. Model ten oferuje nie tylko doskonałe ułożenie dłoni, ale i zmienną czułość. Wśród produktów tej marki znajdziemy również urządzenia podświetlane, przewodowe lub wireless. Wszystkie zgodne są oczywiście w pełni z systemami Windows, Apple oraz Linux.

Mimo że jeszcze na naszym rynku niszowe, konstrukcje te są jednak bardzo ciekawe. Zapewniają nie tylko wygodniejszą pracę, ale i mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Trend ten co prawda dopiero do nas dociera, ale widać, że ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież

Od 30 maja można chodzić bez masek, ale ...

27-05-2020 | Wyświetleń:2014

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zniesienie obowiązku noszenia maseczek.

Wapń w lodach – wspomaga chudnięcie?

25-05-2020 | Wyświetleń:63

Wapń dostarczany organizmowi za pomocą mlecznych przetworów – mleka, jogurtów, a nawet lodó...

W sobotę akcja honorowego krwiodawstwa w Bogdanow…

25-05-2020 | Wyświetleń:206

W Bogdanowie odbędzie się w sobotę akcje honorowego krwiodawstwa.

11 uzdrowień w powiecie obornickim

18-05-2020 | Wyświetleń:201

Wszystkie zakażone osoby z powiatu obornickiego są zdrowe.

Nie ma nowych zakażeń w powiecie obornickim 17.0…

17-05-2020 | Wyświetleń:271

W powiecie obornickim nie ma nowych przypadków zakażenia Covid-19.

Kolejna osoba wyzdrowiała w powiecie obornickim

14-05-2020 | Wyświetleń:583

Do 10 wzrosła liczba ozdrowieńców w powiecie obornickim.

Pozostałe - zdrowie ...