fbpx

Bezpieczne a inwazyjne metody depilacji

depilacja

 

Depilacja jest tematem bliskim kobietom. Każda poszukuje sposobu, który będzie nie tylko skuteczny, ale również bezbolesny. Wiele metod depilacji, np. woskowa wiąże się niestety z bólem. Nie wszystkie one są również bezpieczne. Częste podrażnienia skóry, wywołane usuwaniem owłosienia inwazyjnymi metodami, może powodować stany zapalne. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią pielęgnacje i dbanie o naskórek. Które metody depilacji są bezpieczne, a które inwazyjne dla zdrowia?

Inwazyjne metody depilacji mogą powodować uszkodzenia naskórka

Niestety wiele z metod depilacji, które wykorzystywane są do usuwania owłosienia w domowych warunkach, bywa niebezpiecznych dla naskórka. Jedną z nich jest depilacja woskowa, do wykonania której używane są plastry z woskiem. Ważne jest, aby umiejętnie z nich korzystać. Dzięki temu zniwelujemy ryzyko jakichkolwiek urazów. Plastry woskowe przyklejane są do części ciała, która będzie depilowana. Ich zadaniem jest usuniecie włosów wraz z cebulkami. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie stanu gładkiej skóry do dwóch lub trzech tygodni. Niestety często podczas usuwania plastrów uszkadzany jest nabłonek naskórka. Skóra zostaje uszkodzona i uwrażliwiona. Dlatego też należy odpowiednio zadbać o pielęgnacje. Taki stan może prowadzić do zapalenia mieszków włosowych lub wysypki. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku używania żyletki do golenia. Ostrze podrażnia skórę. Nieodpowiednie dbanie o uwrażliwiony naskórek może prowadzić do większych kłopotów skórnych.

Depilacja laserowa jest jedną z najbezpieczniejszych metod usuwania owłosienia 

Bez wątpienia, depilacja laserowa jest jedną z bezpieczniejszych sposób. Wykonywana jest pod okiem profesjonalisty. Nowoczesne lasery nie podrażniają skóry, ponieważ ich wiązka trafia bezpośrednio do włosa, niszcząc go. Podrażnienia po depilacji laserowej pojawiają się jedynie w przypadku, kiedy klientka jest posiadaczką uwrażliwionej skóry. W innym przypadku nie należy martwić się o jakiekolwiek powikłania. Należy jedynie przestrzegać kilku zasad, które wymagane są po depilacji laserowej. Baza wiedzy na ten temat na stronie firmowej http://depilacja.pl/depilacja-laserem-diodowym/