fbpx

Sposoby na poprawę wyglądu paznokci

Kobiety chcą utrzymać swoje paznokcie w doskonałej formie każdego dnia. To wydaje się trudne, ponieważ płytka paznokcia jest wymagająca, a jej pielęgnacja wymaga czasu.

Jednak okazuje się, że jest kilka łatwych sposobów na zadbanie o paznokcie i poprawienie kondycji płytki. Dzięki nim można sprawić, że płytka stanie się twarda, odporna na różnego rodzaju uszkodzenia, a co więcej będzie wyglądać zdrowo i młodo. Chcesz wiedzieć jakie to sposoby? W takim razie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Jak dbać o paznokcie – zasady pielęgnacji, które warto znać

Chcąc utrzymać paznokcie w dobrym stanie warto pamiętać o codziennej pielęgnacji. Po pierwsze myjąc naczynia lub stosując detergenty do sprzątania w domu warto zakładać na dłonie rękawiczki lateksowe. Dzięki temu skóra oraz paznokcie nie będą narażone na kontakt z wodą oraz silnymi detergentami, które mogą wysuszać i osłabiać tkanki. Po drugie należy zadbać o swoją dietę, by była bogata w cenne składniki odżywcze takie jak cynk, witamina D, C i E. To właśnie te składniki mają wpływ na budowę płytki i mogą przyczynić się do jej szybszego wzrostu. Po trzecie podczas obcinania paznokci trzeba zadbać o to, by nożyczki były dobrze naostrzone. Dodatkowo najlepiej obcinać paznokcie po kąpieli, kiedy są miękkie i elastyczne.

Maseczki na paznokcie – jak je zrobić?

Warto regularnie robić maseczki na paznokcie oraz stosować odżywki do płytki. Domowe maseczki można zrobić z mieszanki miodu, soku z cytryny oraz olejku rycynowego oraz olejku ze słodkich migdałów. To naturalne składniki, które przyczyniają się do wzmocnienia paznokci. Dzięki nim płytka staje się twarda i zwiększa się jej odporność na negatywne działanie czynników zewnętrznych, atmosferycznych oraz uszkodzeń mechanicznych. Odżywki można kupić w drogerii kosmetycznej. Warto zwrócić uwagę na jej przeznaczenie. Jeśli paznokcie potrzebują wzmocnienia to najlepiej wybrać odżywkę regenerującą i odżywczą. Jeśli są zniszczone to przyda się odzywka naprawcza. W przypadku słabych paznokci, które długo rosną można zdecydować się na zastosowanie kosmetyku przyśpieszającego wzrost paznokci.

Stylizacja paznokci – na jaki manicure najlepiej się zdecydować?

Chcąc zadbać o to, by płytka paznokcia prezentowała się stylowo i pięknie można zdecydować się na zrobienie manicure. Istnieje wiele sposobów na stylizację paznokci. Ten tradycyjny domowy sposób jest najsłabszy, ponieważ nie daje trwałych efektów. Polecany jest manicure hybrydowy Warszawa, który nałożony w prawidłowy sposób może utrzymywać się na paznokciach przez około trzy-sześć tygodni.