fbpx

Nakładkowy aparat ortodontyczny. Dlaczego warto go stosować

Perfekcyjny, hollywoodzki uśmiech jest marzeniem wielu osób. Największe gwiazdy na czerwonym dywanie zawsze zachwycają śnieżnobiałymi zębami, ustawionymi w idealnie równych rzędach. W rzeczywistym świecie niewiele osób może pochwalić się taką prezencją, lecz dzięki aparatom ortodontycznym można poprawić wygląd zgryzu. Dowiedz się więcej o nakładkowy aparacie ortodontycznym. 

  1. Aparat ortodontyczny, którego nie widać
  2. Innowacyjne i bezpieczne prostowanie zębów

Piękny uśmiech jest wizytówką zadbanych osób. Wiedzą o tym doskonale gwiazdy kina, piosenkarze, a nawet politycy. Dla przeciętnego Kowalskiego wady zgryzu są sporym problemem, dlatego ortodonci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich pacjentów. Obecnie niemalże każdy może łatwo i szybko wyprostować zęby. Wystarczy, że sięgnie po nakładkowy aparat ortodontyczny. Dlaczego warto go nosić? Poznaj zalety tej metody prostowania zębów. 

Aparat ortodontyczny, którego nie widać

Jedną z najciekawszych opcji dla osób poszukujących metody prostowania zgryzu jest Invisalign Poznań posiada gabinet dentystyczny, w którym realizuje się usługę wykonania aparatu nakładowego z przeźroczystego tworzywa. Dzięki niemu prostuje się zęby w estetyczny sposób. Nakładkowy aparat ortodontyczny jest zupełnie niewidoczny. Można nosić go przez cały dzień, a nikt nie zorientuje się, że znajduje się na zębach. 

Estetyczny aparat ortodontyczny z niewidocznego tworzywa działa równie skutecznie, co klasyczne aparaty. Jednocześnie jest zupełnie przeźroczysty, co cieszy osoby, którym zależy na dyskretnym poprawieniu ustawienia zębów. W przypadku Invisalign cena jest przystępna, zważywszy na wszystkie zalety metody. 

Innowacyjne i bezpieczne prostowanie zębów

Jeśli chodzi o Invisalign opinie są jednoznaczne. Pacjenci są zadowoleni z estetyki wykonania nakładki na zęby oraz z efektów, które przynosi jej codzienne zakładanie. Aparat jest ruchomy, jednak na tyle mocny, by efektywnie oddziaływać na ustawienie obu łuków w szczęce. Dzięki specjalnemu tworzywu noszenie nakładki nie wiąże się z bólem. Nakładka jest dzięki temu przyjaźniejsza dla pacjenta niż klasyczny aparat, który często powoduje zbyt silne ściskanie zębów i związany z nim ból. 

Innowacyjność nakładkowego aparatu ortodontycznego jest widoczna również w samym tworzywie. Jest to materiał przypominający plastik, jednak w pełni bezpieczny dla organizmu. Niemożliwe jest jego złamanie, przegryzienie itp. Dodatkowo nakładka nie wchodzi w reakcję z żywnością i napojami, dlatego można używać jej bez obaw przez cały dzień.