fbpx

Dlaczego warto używać kul do kąpieli?

Jednym z najczęściej używanych akcesoriów do kąpieli, są kule do kąpieli. Ich różnorodność i dostępność, sprawiły, że można je z łatwością nabyć. Wiele z nich ślicznie zapakowanych rewelacyjnie sprawdzają się jako prezent, jednak przede wszystkim kupuje się je do własnego domu, gdyż taka kula w kąpieli, to mnóstwo dobrej zabawy dla dziecka i relaksu dla dorosłego.

Jakie działanie mają kule do kąpieli?

Trudno powiedzieć jednoznacznie ile rodzajów kul do kąpieli jest obecnie dostępnych na rynku, gdyż ich liczba wciąż się zwiększa. Różnią się od siebie kolorem, kształtem, ale i działaniem. Choć kule do kąpieli to przede wszystkim świetna zabawa dla dzieci, to mają one inne funkcje. Są to na przykład:
- nawilżające,
- relaksujące,
- odżywcze,
- ujędrniające,
- zapachowe (te kule świetnie sprawdzają się przy aromaterapii).

W zależności od tego, z czego składają się takie kule, pełnią one inne funkcje podczas kąpieli. Wszystko to ma związek ze składem i właściwościami. Mimo takich przekonań, kule do kąpieli nie służą tylko do zabawy. Takie kule potrafią zmienić właściwości wody, w której się kąpiesz, by była ona bardziej przyjazna dla skóry, a nawet ją odżywiała, nawilżała czy ujędrniała.

Jedną z najważniejszych roli, jaką pełnią kule, to funkcja relaksacyjna. Wiele osób korzysta z kąpieli, po trudnym i stresującym dniu. Pachnąca i musująca woda potrafi wprawić w błogość i pozwolić na pełen relaks wszystkich mięśni w ciele. To wiele oznacza, zwłaszcza, dla każdego, kto nie do końca rozluźnia się w zwykłej kąpieli. Dla dzieci natomiast takie kule są pewnego rodzaju urozmaiceniem nudnej kąpieli. Chętniej wejdą do takiej wody i pozostaną w niej, gdy kula będzie musować. Pomoże to w zachowaniu odpowiedniej higieny dziecka.

Jakie kule do kąpieli kupować?

Jednym z trudniejszych wyborów, jakie trzeba dokonać w kwestii akcesoriów do kąpieli, to wybór kul do kąpieli. Ich różnorodność potrafi zaskoczyć i oszołomić, jednak nie pozwólmy się zwariować. Jednym z najważniejszych rzeczy, na jakie trzeba zwrócić uwagę, to skład takiej kuli. Jeśli kupujemy ją dla siebie, to zastanówmy się, jaką funkcję powinna ona pełnić. Można wybrać kule nawilżające i odżywiające skórę lub takie, których głównym zadaniem będzie rozprzestrzeniania zapachu i długie musowanie w wodzie. Dzięki temu działaniu lepiej rozluźnisz się podczas kąpieli i odpoczniesz po długim dniu.

Jeśli jednak kule do kąpieli kupujesz własnemu dziecku, to warto, jest postawić na ulubiony kształt i kolor. Kule zabarwiają często wodę, więc jeśli dziecko lubi jakiś kolor szczególnie, warto się tego trzymać. By nie dawać jednak dziecku dużej dawki chemii, warto postawić na kule o naturalnym składzie, które odżywią jego skórę i pozwolą cieszyć się kąpielą.