Czy da się utrzymać dokumenty firmowe w porządku przez lata?

Każdy właściciel biznesu boryka się z tym samym problemem, zwłaszcza kiedy działalność wymaga obszernej dokumentacji. Składowanie papierów staje się jednak w końcu prawdziwą zmorą a biurokracja zaczyna pożerać kolejne metry kwadratowe. Powoli rozważamy więc zatrudnianie osób specjalizujących się w archiwizacji.

W takiej sytuacji powinniśmy najpierw pomyśleć nad usprawnianiem naszych procesów pracy. W poniższym krótkim poradniku przekażemy Państwu kilka ważnych lekcji dotyczących tego, jak sobie radzić ze składowaniem ważnych papierów.

 

Od czego zacząć porządkowanie dokumentów, czyli świat na kolorowo

Po pierwsze pomyślcie nad kolorem, który pomoże Wam rozróżnić materiały od księgowych, umowy zawarte z klientami oraz sprawy podatkowe czy też te dotyczące poszczególnych urzędów. Mogą one być składowane w odróżniających się w łatwy sposób teczkach lub segregatorach, te zaś na przykład podstawiamy latami w specjalnych pudłach, które wniosą do całości naszych wysiłków kolejny poziom porządku.

Pudła archiwizacyjne  stanowią absolutny must- have, jeśli interesuje nas klarowność i spójność składowanych dokumentów. Trzeba jednak oddać im sprawiedliwość także na innych polach. Bez wątpienia papiery zgromadzone w trwałych tekturowych oraz oczywiście fachowych pudłach, wyglądają znacznie bardziej estetycznie od stosów piętrzących się teczek, których objętość w żadnym wypadku nie wychodzi naprzeciw realiom, w których funkcjonują rodzime marki.

Z pudłem bez pudła! Stwórz profesjonalne archiwum

Duże znaczenie ma ochrona ważnych pism i zawartych w nich danych. Bezkwasowa tektura introligatorska, bo to z niej są złożone interesujące nas przedmioty, idealnie chroni nie tylko przed kurzem, ale również przed długotrwałym działaniem czynników zwykle szybko niszczących papier. Przy tym zaś pozostaje wyrobem w pełni ekologicznym.

Dodatkowo z profesjonalnymi pudłami bardzo łatwo przetransportujesz interesujące Cię akta bez potrzeby narażania ich na zagubienie i niszczenie. Zalet tego rozwiązania można wymieniać bez liku, jako ostatnią jednak uznajmy łatwość w przechowywaniu - pudła ułożone jedno na drugim zupełnie nie potrzebują regałów ani specjalnego aranżowania przestrzeni, co oczywiście oznacza, że możesz zacząć porządkować i gromadzić papierowe dane bez nadwątlania Twojego firmowego budżetu.

Archiwum może wyglądać dobrze nawet bez specjalnych inwestycji, zaś dokumentacja naszej marki dostępna będzie od ręki dla nas, partnerów a także wszelkich organów kontrolnych. Nie czekaj więc dłużej i już dziś przekonaj się do korzyści płynących z zakupu pudeł do archiwów. W poszukiwaniu potrzebnych produktów, udaj się do sklepu internetowego Ramy Kultury.

Komentarze  

#1 Tymon Guz 2019-03-24 17:45
Cześć wielkie dzięki za wpis dla nas !
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież