fbpx

Samochód elektryczny dla dziecka - poradnik

Samochód elektryczny dla dziecka to bardzo często pojawiający się prezent przy okazji ważnych wydarzeń w życiu malca. Pierwsze urodziny lub Boże Narodzenie to doskonała okazja na elektryczny pojazd. Podpowiadamy, jaki kupić samochód elektryczny dla dziecka, w zależności od jego wieku oraz na co zwrócić uwagę w poszczególnych pojazdach.

Samochód elektryczny dla rocznego dziecka

Samochód elektryczny dla małych dzieci powinien przede wszystkim posiadać dużą liczbę bodźców, którymi maluch może się zająć. Większość dużych pojazdów elektrycznych, w których dziecko może usiąść i kierować jest przeznaczona dla dzieci, które skończyły 3 lata. Z tego powodu dla młodszych dzieci polecamy małe autka na baterie lub akumulatory. Sprawdzą się wszelkiego rodzaju wozy policyjne, strażackie i pojazdy rolnicze, które wydają dźwięki oraz posiadają sygnalizację świetlną. Dobrze, jeśli można nimi sterować i np. poruszać łyżką koparki. Taki nieskomplikowany mechanizm w zupełności wystarczy. Samochód elektryczny dla rocznego dziecka musi być przede wszystkim bezpieczny. Wybieraj modele o raczej prostej budowie, bez małych elementów, ale za to dające bogaty wybór wydawanych dźwięków i dużą gamę kolorystyczną.

Jaki kupić samochód elektryczny dla dziecka w wieku przedszkolnym?

Przedszkole to doskonały moment na wybór dużego auta elektrycznego, które będzie nie tylko zabawką, ale również pojazdem zastępującym wózek. Na rynku mamy dostępne mini limuzyny, motory czy pojazdy na licencji prawdziwych marek samochodów. Miniaturowe Porsche albo Kawasaki to doskonały prezent dla małego amatora motoryzacji. Samochód elektryczny dla dziecka, które jeszcze nie umie do końca sprawnie utrzymać równowagi, powinien być mocno zabudowany oraz posiadać głębokie fotele. Jeśli zdecydujesz się na motor, sprawdź, czy w zestawie są boczne koła, dzięki którym pojazd będzie stabilny.

Jeśli zastanawiasz się, jaki kupić samochód elektryczny dla dzieci, aby nie martwić się o jego bezpieczeństwo, to uspokajamy: prawie wszystkie modele mają pasy bezpieczeństwa, działające dokładnie tak, jak w przypadku normalnych samochodów, oraz wolny czas rozpędzania się auta. Zwykle elektryczne samochody dla dzieci nie osiągają więcej niż 4-6 km/h, a prędkością steruje rodzic z poziomu pilota dołączonego do autka. Dla zwiększenia komfortu użytkowania warto zainwestować w auto o miękkich, gumowych oponach, które nie szumią, jadąc po chodniku oraz nie zużywają się tak szybko, jak plastik. 

Wybierając autko, zwróć uwagę, jak długo wytrzymuje akumulator oraz czy samochodzik posiada zawieszenie amortyzujące jazdę poza domem. Oprócz tego pamiętaj, że ma to być atrakcyjną zabawką, więc pojazd powinien wydawać dźwięki, posiadać otwierane drzwi czy mechaniczne wycieraczki do okien. Sterowanie takimi elementami to wielka frajda dla maluchów! Jeśli posiadasz dwoje dzieci w podobnym wieku, to świetnym pomysłem będzie zakup auta z podwójnymi siedzeniami, w którym będą mogli podróżować razem.

Samochód elektryczny dla dziecka- jaki wybrać starszakowi?

Dla starszaków można śmiało celować w quady, motory czy samodzielnie sterowany samochód elektryczny dla dziecka. Jaki wybrać, aby trafić w gusta ucznia podstawówki? Najlepiej w terenówkę, choć nie brak też małych amatorów markowych limuzyn. Terenowy typ pojazdu pozwala dzieciom nie tylko poczuć się dorosłymi, ale również wjeżdżać na nierówne i trudne tereny. Tutaj tym bardziej nie można zapomnieć o pasach bezpieczeństwa czy amortyzacji. Dla dużych dzieci napęd pojazdu powinien być dwusilnikowy. Dobrze jeśli pojazd posiada lewarek umożliwiający dziecku decydować, czy jedzie w przód, czy w tył. Jeśli planujemy jazdę po wzniesieniach terenu, wtedy warto wybrać pojazd o dużych i szerokich kołach umożliwiających swobodny wjazd pod górkę. Wśród aut elektrycznych dla dzieci nie brak tanich modeli, które niestety rzadko kiedy starczają na więcej niż jeden sezon. Gdzie kupić samochód elektryczny dla dziecka, który starczy na dłużej? Celuj w sklepy z bogatą ofertą zabawek, jak np. maludas.pl w których bez problemu znajdziesz kilka modeli samochodów. W takich sklepach jest duża szansa, że któreś autko będzie tym wymarzonym dla Twojego dziecka.