Przejdź do głównej treści

O co pytać rekrutera na rozmowie kwalifikacyjnej?

| Artykuł sponsorowany | Różne

Kiedy po przejrzeniu setek ogłoszeń w końcu otrzymałeś upragnione zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, zapewne chcesz się do niej dobrze przygotować. Przeczytałeś wiele pytań, jakie mogą zadać rekruterzy. Opracowałeś także odpowiedzi na pytania, z jakimi możesz spotkać się podczas rekrutacji. Na każdej rozmowie przychodzi jednak czas, kiedy to Ty możesz zapytać o coś osobę prowadzącą. Pamiętaj, że brak zapytań z Twojej strony może zostać źle odebrany. Oto kilka przykładowych tematów, które możesz poruszyć podczas interview.

Zapytaj o kompetencje idealnego kandydata

Ponieważ w ogłoszeniu mogą nie być zawarte wszystkie wymagania, jakie stawiane są przed kandydatem na wybrane stanowisko, możesz doprecyzować je w czasie rozmowy rekrutacyjnej. Takim pytaniem dajesz do zrozumienia, że zależy Ci na dokładnym wzajemnym zrozumieniu i spójności oczekiwań.

Organizacja stanowiska

Możesz zapytać rekrutera czy stanowisko, na które kandydujesz jest samodzielne lub ile osób liczy zespół. Czy to miejsce pracy zostało nowo utworzone, czy ktoś już wcześniej był na nim zatrudniony. Warto dowiedzieć się, jakie główne wartości wyznawane są w firmie, w której chcesz pracować. Takie pytania świadczą o Twoim zainteresowaniu i zaangażowaniu w proces rekrutacji.

Elementy wynagrodzenia

Ponieważ oczekiwania finansowe są jedną z najważniejszych kwestii zarówno dla Ciebie, jak i zatrudniającego, warto wykorzystać czas przeznaczony na zadawanie pytań, by dowiedzieć się więcej na ten temat. Możesz zapytać z jakich elementów składa się pensja oraz czy firma przewiduje jakieś benefity dla pracowników.

Możliwości rozwoju

Ważnym tematem, jaki powinieneś poruszyć, gdy rekruter da Ci czas na zadawanie pytań jest ścieżka awansu w firmie. Pytając o możliwości awansowania pokazujesz, że jesteś osobą ambitną i interesuje Cię dłuższa współpraca z firmą, do której aplikujesz.

Sposób wdrożenia do pracy

Zapytaj na rozmowie rekrutacyjnej, w jaki sposób nowi pracownicy wdrażani są w swoje obowiązki. Czy przewidziane jest szkolenie stanowiskowe. W ten sposób dasz prowadzącemu rozmowę kwalifikacyjną do zrozumienia, że zależy Ci na podjęciu pracy i wykazujesz zainteresowanie swoimi przyszłymi obowiązkami.

Kolejne etapy rekrutacji

Koniecznie zapytaj czy proces rekrutacji składa się z większej liczby etapów. Jeśli osoba prowadząca rozmowę rekrutacyjną sama nie powie, w jakim terminie i w jaki sposób zostaniesz poinformowany o wyniku rozmowy, nie zapomnij o to zapytać.

 

Firmy, które chcą wyróżnić się na tle konkurencji i budować spójny wizerunek, coraz częściej inwestują w odzież firmową z nadrukiem.
Każda praca jest inna – jest to zupełnie oczywiste. Jednocześnie jednak każdy przedstawiciel zawodu powinien mieć ubiór dostosowany do wykonywanego zawodu – najczęściej nie stanowi to żadnego problemu dla osób pracujących w biurze.
Lotnisko to dla wielu z nas początek podróży – służbowej, rodzinnej albo tej, o której marzyliśmy od miesięcy.
Kawa tuż po zbiorach ma kolor zielony i taka też przyjeżdża do palarni. Jej kolor, pełnię smaku i aromatu wydobywa palenie. Proces ten przeprowadzają doświadczeni specjaliści – roasterzy.
Wśród zabytkowych pałaców, zamków i opuszczonych budowli Wielkopolski znajdują się lokalizacje, które budzą niepokój nawet wśród sceptyków. Opowieści o duchach, niewyjaśnionych dźwiękach i tragicznych wydarzeniach przyciągają badaczy zjawisk paranormalnych i miłośników tajemnic.
Codzienne przepisy nabierają nowego wymiaru dzięki umiejętnemu wykorzystaniu sosów kulinarnych. Szybkie, łatwe i efektowne przepisy na sosy stają się kluczem do sukcesu. Poznaj sposoby, które inspirują do eksperymentowania w kuchni.
Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy i głęboko symboliczny moment w życiu dziecka, który stanowi nie tylko wyraz duchowego wzrastania, ale także okazję do umacniania więzi rodzinnych.