fbpx

Aktywne wakacje — jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie podróżne?

Cenisz sobie aktywny wypoczynek i podczas urlopu stawiasz na sport, zamiast na beztroskie lenistwo? Pamiętaj, żeby odpowiednio zadbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie! Pomoże Ci w tym dobre ubezpieczenie turystyczne, dopasowane do indywidualnych potrzeb. Zobacz, jakie aspekty warto wziąć pod uwagę.

Koszty leczenia: szeroki zakres i wysoki limit kwotowy

Koszty leczenia to podstawowy element każdego ubezpieczenia podróżnego. Może mieć on bardzo zróżnicowany zakres, w którym obok zwrotu kosztów leczenia znajdzie się też m.in. zwrot kosztów hospitalizacji, różnych zabiegów i badań, a nawet zakupu leków.

Jeżeli planujesz aktywne wakacje, nie oszczędzaj na zakresie ubezpieczenia — tańsze polisy mogą nie posiadać np. opcji gwarantującej ratownictwo czy transport medyczny, co mogłoby narazić Cię na konieczność zapłacenia z własnej kieszeni naprawdę wysokiej kwoty, gdyby konieczne było skorzystanie z takiej pomocy. Wygodnego porównania wielu ofert dokonasz, korzystając z profesjonalnej porównywarki internetowej — sprawdź ubezpieczenia turystyczne w kioskpolis.pl.

aktywnewakacje jakwybracodpowiednieubezpieczeniepodrozne2

Zwróć uwagę na tzw. limity kwotowe — jaka jest maksymalna wysokość odszkodowania? Zakłada się, że w krajach europejskich minimum to ok. 20-30 000 euro, a poza Europą 60 000 euro. Jeżeli jednak podróżujesz np. do krajów skandynawskich, Kanady czy Australii, lepiej zdecyduj się na opcję „bez limitu” — dotyczy to wszystkich państw, w których opieka medyczna jest bardzo droga.

Czy uprawiany przez Ciebie sport mieści się w zakresie polisy?

Nie każda polisa uwzględniać będzie zdarzenia, do których doszło podczas uprawiania sportu. Dotyczy to w szczególności sportów uznawanych za szczególnie ryzykowne, w przypadku których często wymagana jest dodatkowa opłata.

Sprawdź koniecznie, czy sport, który chcesz uprawiać na wakacjach, znajduje się w zakresie ubezpieczenia. W przeciwnym razie nie możesz liczyć na otrzymanie odszkodowania.

aktywnewakacje jakwybracodpowiednieubezpieczeniepodrozne3

Kiedy warto zdecydować się na klauzulę alkoholową?

Na pewno nie planujesz uprawiania sportu pod wpływem alkoholu. Jednak nawet wypicie jednego kufla grzanego piwa na stoku czy jednego drinka przed surfowaniem może okazać się przeszkodą w otrzymaniu odszkodowania, jeśli do zdarzenia dojdzie właśnie po spożyciu alkoholu — nawet naprawdę niewielkiej ilości.

Z tego względu możesz zdecydować się na tzw. klauzulę alkoholową. To dodatkowo płatna opcja, dzięki której masz gwarancję otrzymania odszkodowania nawet w sytuacji, jeśli przed wypadkiem spożywałeś alkohol.

NNW i OC w życiu prywatnym: na czym polegają te ubezpieczenia?

Wybierając się na aktywny wypoczynek, warto rozważyć wykupienie ubezpieczenia NNW oraz OC w życiu prywatnym.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków chroni Cię na wypadek uszkodzenia ciała czy trwałego uszczerbku na zdrowiu — a Twoją rodzinę na wypadek poniesienia przez Ciebie śmierci. Jeśli stanie Ci się coś złego podczas uprawiania sportu, Ty lub Twoi najbliżsi otrzymacie odszkodowanie.

Polisa OC w życiu prywatnym okazuje się nieoceniona, jeśli to Ty spowodujesz wypadek lub uszkodzenie mienia osoby trzeciej. Jeśli masz ją wykupioną, ubezpieczyciel zapłaci odszkodowanie zamiast Ciebie.