Wakacyjna Bułgaria

bulgaria wakacje

 

Od kilku lat jednym z popularniejszych miejsc wakacyjnych polskich turystów, obok Chorwacji, jest Bułgaria, a zwłaszcza region Morza Czarnego. Czarnomorskie wybrzeże Bułgarii przyciąga wspaniałą, niemalże śródziemnomorską pogodą, przepyszną kuchnią, piaszczystymi plażami, bogactwem zabytkowych miejsc, a także stosunkowo tanim zakwaterowaniem.

Od kilku lat jednym z popularniejszych miejsc wakacyjnych polskich turystów, obok Chorwacji, jest Bułgaria, a zwłaszcza region Morza Czarnego. Czarnomorskie wybrzeże Bułgarii przyciąga wspaniałą, niemalże śródziemnomorską pogodą, przepyszną kuchnią, piaszczystymi plażami, bogactwem zabytkowych miejsc, a także stosunkowo tanim zakwaterowaniem. W dużej mierze to właśnie koszty są głównym czynnikiem decydującym. Wiele osób wybiera wczasy w Bułgarii ze względu na niższą cenę za podobne warunki noclegowe, rezygnując z droższych wakacji w takich krajach jak Hiszpania, Portugalia czy Włochy.

Wynajem apartamentów w Bułgarii jest zdecydowanie tańszy, a jednocześnie oferuje wysoki standard. Kompleksy apartamentowe wyposażone są w baseny dostępne tylko dla gości, gwarantują miejsca parkingowe, całodobową ochronę i obsługę. Część z nich posiada pola golfowe, siłownie, korty tenisowe.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także wakacyjny wynajem nieruchomości od prywatnych osób. Przepiękne wille, luksusowe mieszkania zapewniają prywatność i niezależność. Są one w pełni wyposażone i umeblowane, często na bardzo wysokim poziomie. Turyści mają na swoją wyłączność basen, przydomowy ogród i garaż. Pełna swoboda i wygoda sprawiają, że prywatne apartamenty w Bułgarii, podobnie jak noclegi w chorwackich apartamentach, cieszą się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata.

Atrakcyjność Bułgarii i to, co ją wyróżnia na tle innych krajów to między innymi oryginalny folklor, stanowiący dla nas pewną egzotykę, wyjątkowo burzliwa i interesująca historia, unikatowe zabytki różnych kultur i okresów jak bizantyjskie twierdze, meczety tureckie czy chrześcijańskie kościoły. Ogromnym atutem jest także możliwość uprawiania różnorodnych sportów, a zwłaszcza sportów wodnych. Liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, szkółki i centra sportowe, wspaniałe warunki pogodowe, czy zróżnicowane ukształtowanie terenu stwarzają rewelacyjne warunki dla turystyki aktywnej.

Jednymi z najsłynniejszych miejscowości na wybrzeżu są takie kurorty jak Słoneczny Brzeg, położony w okolicy Burgas czy Złote Piaski zlokalizowane w pobliżu Warny, które znane są już od dziesięcioleci polskim turystom. Powstałe w okresie komunizmu przeszły ogromną metamorfozę przyciągając obecnie turystów komfortowymi kwaterami i nowoczesnymi ośrodkami wypoczynkowymi. Coraz bardziej znane stają się także małe miejscowości takie jak Elenite, Rawda, Sozopol czy Święty Włas.

Również bułgarskie góry stają się miejscem wybieranym na wypoczynek przez amatorów trekingu, a w okresie zimowym miłośników narciarstwo. Zima w Bułgarii należy do najpiękniejszych w Europie, a infrastruktury narciarskiej w Rodopach czy w Górach Pirin mogą pozazdrościć najbardziej znane kurorty Europy Zachodniej.

Bułgaria nadal pozostaje krajem, który za stosunkowo niewielkie pieniądze pozwala spędzić ciekawe, wygodne i pełne atrakcji wakacje.

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież