Skip to main content

Nowe dowody tożsamości ....

dowody

 

Nowe dowody tożsamości coraz częściej wykorzystuje się w bankowości i podczas podróży. Gdzie jeszcze okażą się niezbędne?

 

Codzienność okrutnie weryfikuje standardowe rozwiązania, zmuszając nas do poszukiwania coraz to lepszych i skuteczniejszych rozwiązań. Nie inaczej wygląda sprawa zabezpieczeń i autoryzowanych dostępów. Wszak z tego typu rozwiązań wszyscy korzystamy na co dzień, czasem nie zdając sobie nawet z tego faktu sprawy. Hasła i piny powoli zastępowane są rozwiązaniami coraz bardziej innowacyjnymi i zaawansowanymi technologicznie, tym samym sprawiając, że ochrona tego, co dla nas najważniejsze, jest jeszcze skuteczniejsza.

Identyfikacja człowieka na postawie tęczówki oka lub linii papilarnych, to zapewne dopiero wstęp do nowatorskich rozwiązań w zakresie identyfikacji osób. Czy można będzie zatem rozpoznać człowieka np. po tym, jak chodzi lub jaki kształt ma jego ucho? Wszystko przed nami.

Biometryczny dowód tożsamości w podróży – co to takiego?

Technologie biometryczne pozwalają dzisiaj na identyfikację ludzi na podstawie ich cech fizycznych oraz behawioralnych. Stąd też dzisiejsza możliwość określenia kim jesteśmy w oparciu o tęczówkę naszego oka, linie papilarne, układ żył w naszej dłoni, a także sposób, w jaki piszemy lub uderzamy palcami o klawiaturę.

Popularność biometrycznych metod identyfikacji wzrosła zasadniczo wraz z koniecznością zapewniania większego bezpieczeństwa na lotniskach i w portach morskich. Obecnie nawet państwa, które dotychczas nie były zainteresowane wykorzystaniem biometrii w kontroli tożsamości w odprawie celnej, coraz częściej zastanawiają się nad tego typu rozwiązaniami.

Na wielu lotniskach wykorzystuje się dzisiaj tzw. e-gates. Pasażer przechodząc przez odprawę proszony jest o kilkusekundowe spojrzenie w specjalny skaner, który skanując twarz i tęczówkę oka pasażera dokonuje niemal natychmiastowej jego identyfikacji. Tego typu cielesny dowód tożsamości okazuje się rozwiązaniem coraz bardziej popularnym, a nieustanne ulepszanie technologii, sprawia, że jest także rozwiązaniem niezawodnym. Z kolei skanery pozwalające na skanowanie tęczówki oka nawet z odległości dwóch metrów sprawiają, że metoda ta jest także coraz bardziej wygodna w zastosowaniu.

Biometria może Ci służyć na co dzień

Nowoczesne rozwiązania biometryczne sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczna jest szybka i precyzyjna identyfikacja osób, a jednocześnie niezawodna i bezpieczna autoryzacja dostępu do jakichkolwiek zasobów. I tak też wykorzystuje się biometryczne dowody tożsamości między innymi w bankowości. Strzeżone przejścia, bankomaty, czy też spersonalizowane urządzanie elektroniczne – w każdym z tych przypadków coraz częściej spotkać można rozwiązania wykorzystujące do identyfikacji fizyczne ludzkie cechy. Wśród dostępnych metod szczególną popularnością cieszy się identyfikacja przy użyciu linii papilarnych. To rozwiązanie znane od dawna, a zatem zdążyło doczekać się nowatorskich ulepszeń.

Po co czytnik naczyń krwionośnych w pracy?

Między innymi po to, aby ograniczyć dostęp do konkretnych miejsc i zasobów. Zatem jest to niezawodna i zapewniająca najwyższy poziom bezpieczeństwa metoda autoryzacji dostępu. Wydaje się czymś nowatorskim i niepopularnym? Otóż nie. Coraz więcej firm korzysta z tego typu rozwiązań.

Jeśli i Ty chcesz wykorzystać nowoczesne technologie dla bezpieczeństwa swojej firmy, wejdź na https://www.autoid.pl/ i sprawdź, jak to zrobić.

Gdzie wybrać się na zimowe ferie?

Zima to czas, w którym góry prezentują się niemalże bajecznie, a ferie w górach z dzieckiem mogą stać się niezapomnianą przygodą. Polska oferuje wiele miejsc idealnych na zimowy wypoczynek, dlatego podczas planowania zimowego wyjazdu warto sprawdzić, jakie udogodnienia i atrakcje oferują Karkonos...

Czym Kraków przyciągnie przyjezdnych w 2023?

Stolica województwa małopolskiego, co roku zapewnia różne okazje do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach kulturowych i artystycznych. Nie inaczej będzie w 2023 roku. Harmonogram imprez jest jednak bardzo napięty, co może utrudnić nieco decyzję, w jakim wydarzeniu warto uczestnicz...

Skok ze spadochronem w Poznaniu - podziwiaj Poznań z lotu ptaka

  Gdyby kózka nie skakała, to by Poznania nie poznała. Poznaj Poznań z niecodziennej strony!  Poznań - miasto doznań! Chyba każdy słyszał to hasło, które swego czasu zachęcało do tego, by odwiedzić stolicę Wielkopolski. Nic w tym dziwnego, Poznań to jedno z najpiękni...

Urlop na Kaszubach – jak wybrać najlepszy hotel?

Kaszuby to region Polski, który nieustannie przyciąga wielu turystów. Szukasz idealnego noclegu w tych malowniczych okolicach? Sprawdź, jak wybrać najlepszy hotel!

Bułgaria – doskonały kierunek na wakacyjny urlop

Bułgaria to państwo położone na Bałkanach, nad Morzem Czarnym. Ten kraj położony w południowo-wschodniej części Europy to częsty kierunek wakacyjny nie bez powodu. Turyści zachwycają się nie tylko pięknymi, bułgarskimi plażami. Bułgaria to także piękne, górzyste tereny, w których za...

Przyjechał z własnymi ziemniakami, wyjechał z hotelowym tłuczkiem do mięsa – właściciele obiektów o zachowaniach turystów

Oczekiwania Polaków wobec obiektów noclegowych rosną w Polsce równie szybko, co ceny noclegów. To już nie jest tylko wygodne łóżko i trochę spokoju. Jak wynika z ankiety Nocowanie.pl przeprowadzonej wśród właścicieli obiektów noclegowych, goście oc...

Wakacje w kamperze - dlaczego warto?

Istnieje wiele sposobów na aktywne i ciekawe spędzenie wakacji. Jednym z nich jest bez wątpienia podróżowanie w kamperze, na co decyduje się coraz więcej osób, spragnionych swobody i przygody. Trudno się dziwić - taka forma rekreacji niesie ze sobą naprawdę sporo korzyści.