Skip to main content


Parkingi na Polskich Lotniskach: Pełny Przewodnik

| Artykuł sponsorowany | Podróże

Planujesz podróż lotniczą, jedziesz autem na lotnisko? A co z parkowaniem? Wybór parkingu nie jest łatwy a jeśli już wybierzemy parking to czy na pewno będzie to najlepsza z możliwych opcji? W Polsce kilka kluczowych portów lotniczych oferuje podróżnym różnorodne opcje parkowania. W tym artykule przyjmiemy się parkingami na pięciu głównych lotniskach w Polsce, mając nadzieję na ułatwienie planowania podróży i parkowania.

1. Lotnisko Warszawa Modlin: Wygodne Miejsca Postojowe

Lotnisko Warszawa Modlin, jedno z najbardziej ruchliwych w kraju, oferuje podróżnym trzy główne obszary parkingowe: Parking 1, Parking 3 i Parking 7. Długoterminowy Parking 7 jest szczególnie korzystny cenowo z uwagi na długoterminowe parkowanie, zlokalizowany 3 kilometry od terminala w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego. Opłata za parkowanie zależy od wybranego parkingu, a istnieje opcja bezpłatnego parkowania w strefie Kiss&Fly przez pierwsze 10 minut krótkiego postoju.

2. Lotnisko Katowice Pyrzowice: Parking na Wielu Poziomach

Strategicznie położone, Lotnisko Katowice Pyrzowice zapewnia podróżnym różne opcje parkowania, takie jak wielopoziomowy Parking P1 oraz parkingi terenowe P2 i P3. Opłata za parkowanie zależy od wybranego parkingu. Warto jednak zauważyć, że na tym lotnisku brak strefy Kiss&Fly, co może wpłynąć na planowanie krótkoterminowego postoju.

3. Lotnisko Kraków Balice: Wygodne Parkowanie w Serca Małopolski

Lotnisko Kraków Balice dostarcza podróżnym dostęp do dwóch głównych parkingów terenowych oznaczonych jako P1 i P2. Opłata za parkowanie jest zależna od wybranego obszaru parkingu. Dla tych, którzy planują krótki postoju, istnieje możliwość bezpłatnego parkowania w strefie Kiss&Fly przez pierwsze 8 minut.

4. Lotnisko Gdańsk: Przestronne Parkingi nad Morzem Bałtyckim

Lotnisko Gdańsk oferuje parkingi terenowe P1 i P3, z różnymi opcjami cenowymi w zależności od wybranego obszaru parkingu. Podróżni mogą skorzystać z bezpłatnej strefy Kiss&Fly przez pierwsze 10 minut postoju.

5. Lotnisko Wrocław Strachowice: Zróżnicowane Opcje Parkowania

Lotnisko Wrocław Strachowice wyróżnia się różnorodnością opcji parkowania, obejmując parking VIP, parkingi A, B, C, parking godzinowy G oraz długoterminowy D. Opłata za parkowanie zależy od wybranego obszaru, a krótkoterminowy postój do 10 minut jest bezpłatny w strefie Kiss&Fly.

6. Lotnisko Poznań Ławica: Parkingi dla Wszystkich Potrzeb

Lotnisko Poznań Ławica posiada kilka parkingów, takich jak P1, P2, P3, P4, P5/P6, z różnymi cenami za parkowanie. Różnice cenowe wynikają z długości postoju np parkingi P5-P6 obsługują tylko postoje powyżej 8 dób. Chociaż brak jest strefy Kiss&Fly, istnieje opcja krótkoterminowego postoju do 10 minut za 5 złotych.

Wnioski są jasne: każde lotnisko w Polsce oferuje różnorodne opcje parkowania, dostosowane zarówno do potrzeb podróżnych na krótkie, jak i długie terminy. Przed podróżą zaleca się sprawdzenie dostępności miejsc i cen na konkretnym lotnisku oraz dokładne zaplanowanie czasu postoju, zwłaszcza jeśli korzysta się ze strefy Kiss&Fly. Zachęcamy również do korzystania z prywatnych parkingów lotniskowych, których ceny za parkowanie potrafią być nawet 3 razy niższe od oficjalnych parkingów, pełną listę parkingów znajdziecie na stronie parkingi.pl

Każdy związek jest inny, ale wspólne spędzanie czasu w różnych miejscach może być kluczowe dla utrzymania zdrowej i pełnej emocji relacji. Wybór idealnego miejsca na wakacje z partnerem to nie lada wyzwanie. Czy lepsze będzie dynamiczne zwiedzanie miasta, czy może relaksujące plażowanie? Spróbuje...
Z dobrymi prognozami pogody i chęcią aktywnego wypoczynku Polacy wchodzą w wyjątkowo długą majówkę. Wolne miejsca topnieją z dnia na dzień głównie w górach, ale co trzeci wyjeżdzający planuje pobyt nad Bałtykiem.
Coraz częściej na białe szaleństwo Polacy wybierają zagraniczne stoki, zwłaszcza te zlokalizowane w turystycznych miejscach. Jednym z nieoczywistych krajów dla miłośników nart i snowboardu jest Turcja. W regionie Kayseri możesz korzystać z doskonale przygotowanych stoków, mnóstwa wyciągów, a do t...
Zorganizowanie wakacji nie musi być trudnym zadaniem. Warto powierzyć każdy punkt wyprawy specjalistom z biura podróży, którzy oferują atrakcyjne wycieczki do wielu bliskich i dalekich krajów. Co ciekawe, Polacy najchętniej wybierają się do Egiptu i na Malediwy, przy czym oferta biura podróży jes...
Trwa ostatnie odliczanie do ferii. Chociaż dla niektórych województw zaczną się one dopiero za miesiąc, to pierwsi uczniowie - w tym ci ze stolicy - zaczną zimową labę już w tę sobotę. Wielu z nich wyjedzie tradycyjnie w polskie góry, a tam z tygodnia na tydzień robi się coraz drożej.
Hamująca inflacja jest zapowiedzią tego, że tegoroczne święta będą łagodniejsze dla portfeli konsumentów niż te ubiegłoroczne. Przekłada się to na śmielsze plany związane z tym okresem oraz te dotyczące zbliżających się ferii zimowych.
Coraz więcej rodzin mieszka na emigracji i na święta w Polsce wraca samolotem. Ceny biletów w okresie Bożego Narodzenia należą do najwyższych w całym roku, dlatego w celu ich obniżenia pasażerowie rezygnują z zabierania ze sobą bagażu rejestrowanego. Bilet z samym bagażem podręcznym jest tańszy n...