Skip to main content

Wakacje w kamperze - dlaczego warto?

Istnieje wiele sposobów na aktywne i ciekawe spędzenie wakacji. Jednym z nich jest bez wątpienia podróżowanie w kamperze, na co decyduje się coraz więcej osób, spragnionych swobody i przygody. Trudno się dziwić - taka forma rekreacji niesie ze sobą naprawdę sporo korzyści.

 

Dlaczego warto zdecydować się na wakacje w kamperze? Czym wyróżnia się takie rozwiązanie i kiedy sprawdza się lepiej niż przyczepa kempingowa? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Jak wiele osób podróżuje kamperem po Polsce?

Podróżowanie kamperami cieszy się olbrzymią popularnością w całej Europie, czego dowodem jest wciąż rozbudowywana infrastruktura oraz szereg udogodnień dla osób wybierających właśnie taką formę rekreacji.

Również w naszym kraju zainteresowanie caravaningiem znacząco wzrosło w ostatnich latach. Jak czytamy w statystykach, opublikowanych przez Polski Związek Przemysłu Motorowego, między rokiem 2018 a 2022 odnotowaliśmy w naszym kraju trzykrotny wzrost liczby nowych samochodów kempingowych (z 654 do 1877). Rekordowy pod tym względem był rok 2021, gdy zarejestrowano 2242 nowe samochody kempingowe.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można zatem stwierdzić, że chętnych na taką formę podróżowania w kolejnych latach będzie nadal przybywać.

Dlaczego kamper?

Skąd tak wielka sympatia i chęć posiadania własnego kampera? To rozwiązanie, które niesie szereg korzyści dla użytkowników.

Kiedy lepiej sprawdza się kamper? Choć koszty zakupu i eksploatacji różnią się od klasycznych przyczep kempingowych, w wielu sytuacjach kamper oferuje nieco większą swobodę. Nie wymaga dodatkowego pojazdu (niezbędnego do ciągnięcia przyczepy), jest bardziej zwrotny i po przyzwyczajeniu się do nowych warunków, lepiej się prowadzi. To także świetna opcja, gdy pragnie się zachować jak największą mobilność i spędzić wakacje w duchu nomadów, przemieszczając się z miejsca na miejsce, nawet w mocno górzystym terenie.

Największe zalety wakacji w kamperze

Na co zwraca uwagę większość zwolenników caravaningu? Taka forma wypoczynku daje olbrzymią swobodę, uniezależniając podróżników od bazy hotelowej, rezerwowania noclegów czy szukania odpowiedniego miejsca do zjedzenia posiłku. W kamperze wszystko mamy zawsze pod ręką - wygodną sypialnię z własnym łóżkiem, w pełni wyposażoną łazienkę oraz kuchnię, w której bez trudu przyrządzimy ulubione potrawy, zwłaszcza gdy wyposażymy wnętrze w praktyczne akcesoria oferowane przez InterCamp. W kamperze łatwo zmieścić nawet duże ilości przedmiotów, bez obaw o kosztowny nadbagaż, z którym trzeba by było się liczyć na lotnisku. To zatem swoboda i wygoda spędzania wakacji po swojemu w każdych okolicznościach.

Podróżując kamperem, zawsze da się zmodyfikować trasę, wybrać inne miejsce docelowe lub przenieść się do innej lokalizacji, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. To też przyjemność nocowania w trasie, bez konieczności szukania hosteli lub spania na niewygodnych siedzeniach w samochodzie osobowym.

Swoboda planowania i podróżowania to wielka korzyść nie tylko dla samotników, ale też rodzin z dziećmi, chętnie wybierających wyjazdy kamperem. Co więcej, bez przeszkód można również zabrać ze sobą czworonożnych pupili, by spędzić wspaniały czas naprawdę całą rodziną. 

Swoboda i wygoda w jednym, czyli komfortowe podróże w kamperach

Kamper pozwala nocować poza utartymi szlakami, z dala od siedlisk ludzkich. To szansa na obcowanie z przyrodą, podziwianie pięknych widoków i odkrywanie mniej znanych i uczęszczanych terenów, bez szkody dla komfortu podróżników. To niezależność, swoboda i wygoda w każdej sytuacji i o każdej porze roku. Wystarczy zapakować bagaże do samochodu, by rozpocząć kolejną przygodę.

Gdzie wybrać się na zimowe ferie?

Zima to czas, w którym góry prezentują się niemalże bajecznie, a ferie w górach z dzieckiem mogą stać się niezapomnianą przygodą. Polska oferuje wiele miejsc idealnych na zimowy wypoczynek, dlatego podczas planowania zimowego wyjazdu warto sprawdzić, jakie udogodnienia i atrakcje oferują Karkonos...

Czym Kraków przyciągnie przyjezdnych w 2023?

Stolica województwa małopolskiego, co roku zapewnia różne okazje do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach kulturowych i artystycznych. Nie inaczej będzie w 2023 roku. Harmonogram imprez jest jednak bardzo napięty, co może utrudnić nieco decyzję, w jakim wydarzeniu warto uczestnicz...

Skok ze spadochronem w Poznaniu - podziwiaj Poznań z lotu ptaka

  Gdyby kózka nie skakała, to by Poznania nie poznała. Poznaj Poznań z niecodziennej strony!  Poznań - miasto doznań! Chyba każdy słyszał to hasło, które swego czasu zachęcało do tego, by odwiedzić stolicę Wielkopolski. Nic w tym dziwnego, Poznań to jedno z najpiękni...

Urlop na Kaszubach – jak wybrać najlepszy hotel?

Kaszuby to region Polski, który nieustannie przyciąga wielu turystów. Szukasz idealnego noclegu w tych malowniczych okolicach? Sprawdź, jak wybrać najlepszy hotel!

Bułgaria – doskonały kierunek na wakacyjny urlop

Bułgaria to państwo położone na Bałkanach, nad Morzem Czarnym. Ten kraj położony w południowo-wschodniej części Europy to częsty kierunek wakacyjny nie bez powodu. Turyści zachwycają się nie tylko pięknymi, bułgarskimi plażami. Bułgaria to także piękne, górzyste tereny, w których za...

Przyjechał z własnymi ziemniakami, wyjechał z hotelowym tłuczkiem do mięsa – właściciele obiektów o zachowaniach turystów

Oczekiwania Polaków wobec obiektów noclegowych rosną w Polsce równie szybko, co ceny noclegów. To już nie jest tylko wygodne łóżko i trochę spokoju. Jak wynika z ankiety Nocowanie.pl przeprowadzonej wśród właścicieli obiektów noclegowych, goście oc...

Do Gruzji z biurem podróży z Oborników - dlaczego warto odwiedzić kaukaski kraj

Słynąca ze swojej gościnności Gruzja kojarzy się wielu osobom z czerwonym winem, dzikim tańcem i głośnym śpiewem, jednak miejsce to kryje całą masę innych godnych polecenia atrakcji. Znajdują się tu jedne z najbardziej imponujących gór na świecie, a także starodawne budowle i bogate tereny...