fbpx

Jak zaplanować wypoczynek marzeń?

Zimowa aura w Polsce nie rozpieszcza, dlatego coraz częściej decydujemy się na zimowy odpoczynek za granicą. Gwarancja dobrej pogody, dłuższe, słoneczne dni i dodatnie temperatury sprawiają, że Polacy masowo wyjeżdżają na południe Europy. Czy każdy może pozwolić sobie na taki wyjazd? I wakacje zimą muszą być drogie? Podpowiadamy, jak zaplanować wymarzony urlop pod palmą.

  1. Gdzie szukać ofert?
  2. Gdzie warto pojechać - TOP destynacje

Gdzie szukać ofert?

Kiedy w głowie zaczyna kiełkować pomysł na wyjazd, pora zastanowić się nad tym, gdzie szukać atrakcyjnych ofert wakacyjnych. Wszędzie aż roi się od biur podróży - i tych stacjonarnych i internetowych. Na czyje usługi się zdecydować? Nie ma większego znaczenia, czy postawimy na obsługę online czy w punkcie. To, co istotne to opinie na temat biura i recenzję zadowolonych klientów. Najlepiej więc, zanim przystąpimy do wykupienia wycieczki, zasięgnijmy informacji na temat tour operatora i zróbmy małe rozeznanie, porównując oferty z branży. Pamiętajmy, że naprawdę dobre biuro podróży, to takie, które poza atrakcyjną ofertą potrafi zjednać sobie klientów wysokiej jakości obsługą i gotowością do udzielenia pomocy w trudnych sytuacjach.

Kiedy wybór operatora mamy już za sobą, przychodzi czas na szukanie atrakcyjnych ofert. Pierwsze, co powinniśmy wziąć pod uwagę to nasze preferencje względem lokalizacji - np. południe Europy, Hiszpania, Włochy, Grecja, itp. Następnie, zastanówmy się nad ewentualnymi przeszkodami zdrowotnymi, takimi jak np. kłopoty z kręgosłupem czy kolanami. Warto zakomunikować to już na wstępie obsłudze klienta. Hotel położony na wzgórzu z pewnością nie przypadnie do gustu osobom zmagającym się ze zwyrodnieniami stawów.

Gdzie warto pojechać - TOP destynacje

Od lat ogromną popularnością cieszy się Grecja. Nic w tym dziwnego, na stronach biur można znaleźć mnóstwo promocji opatrzonych hasłem: grecja last minute. Polacy cenią sobie korzystną cenę, łagodny klimat, piękne plaże i wszechobecne słońce... Podobnie jest w przypadku innych krajów, takich jak wspomniana wcześniej Hiszpania czy Włochy. Nasi rodacy lubią odwiedzać także Albanię, Czarnogórę czy Chorwację. Ta zapisała się w polskich wspomnieniach już kilkanaście lat temu, kiedy to właśnie rozpoczęły się pierwsze masowe podróże w tamtą część Europy. Wówczas zaczął się boom i na hasło chorwacja last minute chyba niemal każdy reagował bardzo entuzjastycznie. Wizja wspaniałego jedzenia i oszałamiających widoków kusiła turystów spragnionych wypoczynku w innym klimacie.