fbpx

Niezapomniany rejs dla młodzieży z PuntoVita

Szkoła Żeglarstwa PuntoVita zaprasza na rejsy po Mazurach dla młodzieży. Jeśli szukasz pomysłu na wakacje dla nastolatka, to obóz żeglarski jest idealnym pomysłem. Podczas rejsu młodzi ludzie zdobędą nowe umiejętności, instruktorzy żeglarstwa nauczą uczestników podstaw żeglarstwa i zapewnią mnóstwo atrakcji. Na rejsach nie ma czasu na nudę, załogi jachtów szybko integrują się ze sobą i dobrze się bawią. Już teraz dołącz do załogi PuntoVita!

Dla każdego coś dobrego

Jak wygląda dzień na obozie żeglarskim? Co tak właściwie się robi, jak wygląda czas wolny, gdzie przygotowywane są posiłki? PuntoVita posiada kilkuletnie doświadczenie w organizacji rejsów i szerokie grono stałych klientów, którzy tak jak my pokochali Mazury.
Dzień na obozie żeglarskim rozpoczyna się od zbiórki. Kierownik obozu przedstawia plan dnia- trasę i manewry, których się nauczymy. Po zbiórce jest czas na śniadanie, w zależności od wieku załogi posiłki przygotowuje załoga (pod okiem sternika) lub sam sternik. Wspólnie przygotowywane posiłki bardzo zbliżają załogę i dają mnóstwo zabawy.

rejsy dla mlodziezy

Wielu młodych ludzi swoją przygodę kulinarną rozpoczęło właśnie na Mazurach. Po śniadaniu należy przygotować jacht do wypłynięcia. Kiedy wszystko jest gotowe, możemy wypłynąć. W trakcie rejsu każdy załogant może stanąć za sterem i ćwiczyć manewry. Instruktorzy cały czas dbają o bezpieczeństwo i tłumaczą krok po kroku wszystkie elementy żeglarstwa. Po kilkugodzinnym żeglowaniu wpływamy do portu na obiad. Posiłki przygotowywane są na jachtach zawsze ze świeżych produktów.

Zaopatrzenie dostarczane jest co dwa dni. Po obiedzie, jeśli dopisuje pogoda można wypłynąć w dalszą trasę. Na obozie ćwiczymy również manewry portowe i cumowanie. Jest to niezbędna umiejętność jeśli w przyszłości chcemy samodzielnie prowadzić jacht. Kiedy słońce chowa się za horyzontem, wpływamy do portu. Zajmujemy się kolacją i odpoczywamy po całym dniu. Jeśli port ma taką możliwość, organizowane jest ognisko z szantami i wyśmienitym jedzeniem. Nie trzeba się przejmować nieznajomością tekstów, nasza firma zapewnia dostęp do śpiewników, aby każdy mógł pośpiewać w blasku ogniska.

patent zeglarski

Wieczorami lub po obiedzie organizowane są również wykłady z teorii. Bardzo ważne jest, aby młodzież poznała przepisy ruchu na wodzie oraz etykietę żeglarską, której warto przestrzegać. Jest to szczególnie ważne dla osób, które przyjechały na obóz żeglarski w celu zdania egzaminu na patent żeglarza jachtowego. Po długim i ekscytującym dniu załoga udaje się na zasłużony wypoczynek. Warto przespać się odpowiednią ilość godzin, ponieważ kolejny dzień będzie równie atrakcyjny.

Kiedy znudzą nam się porty, możemy spróbować „stania na dziko”. Cumowanie przy wyspie lub dzikim brzegu należy do jednego z bardziej atrakcyjnych momentów rejsu.

Dlaczego warto wybrać się na Mazury?

Mazury, jedna z najpiękniejszych krain Polski. To miejsce skrywa wiele ciekawych zakątków. Każdego roku tysiące turystów przemierzają mazurskie szlaki. Atrakcje dla siebie znajdą tutaj fani sportów wodnych, bo liczne wypożyczalnie i wielkie jeziora dają duże możliwości. Miłośnicy wycieczek rowerowych mogą skorzystać z malowniczych dróg wśród lasów, nad samą wodą.

Trasy naszych rejsów ustalane są w taki sposób, aby zwiedzić jak największą część Mazur. Cumujemy w różnych portach i pokazujemy różne atrakcje również na lądzie. Jakie to atrakcje? Zobaczymy wieżę ciśnień w Giżycku, widok ze szczytu jest przepiękny, a tamtejsza kawiarnia serwuje pyszne soki i dobre ciasta. Odwiedzimy Park Wodny Tropikana w Mikołajkach, kompleks basenów i sauny przyciągają wiele osób. Zacumujemy również w okolicy bunkrów w Mamerkach. Najlepiej zachowane poniemieckie bunkry w Polsce skrywają wiele tajemnic.

tropikana

Rejs czy kurs z patentem żeglarskim? Decyzja należy do Ciebie!

Co wybrać na początek? Rejs czy kurs z patentem żeglarskim? Wszystko zależy od tego, czy zależy Wam na uzyskaniu patentu żeglarskiego na koniec rejsu. Jeśli zdecydowaliście, że uprawnienia żeglarskie będą przydatne w przyszłości, to warto od razu zapisać się na kurs żeglarski. W trakcie dwutygodniowego szkolenia nauczymy każdego uczestnika samodzielnie prowadzić jacht. Zorganizujemy również wykłady z wiedzy teoretycznej, która również jest weryfikowana w trakcie egzaminu. Jeśli wolicie najpierw sprawdzić czy żeglarstwo to wasza pasja, warto wybrać się na rejs turystyczny. Nauka jest mniej intensywna, więcej czasu jest na wypoczynek i spędzanie czasu z rówieśnikami.

Szkoła Żeglarstwa PuntoVita zaprasza na rejsy dla młodzieży. Jeśli chcesz spędzić wakacje w ciekawym miejscu i poznać nowych ludzi, to żeglarstwo jest dla Ciebie. Dołącz do naszej załogi i razem z nami poznaj Mazury!

https://mlodzinadorobku.pl/rejsy-zeglarskie-dla-mlodziezy-mazury-2020/