fbpx

Ogród moje królestwo

Ogrodzenie z paneli 2D - samodzielny montaż czy zlecenie dla firmy

Ogrodzenie powinno spełniać funkcje użytkowe oraz pasować do charakteru obiektu. W ten sposób stworzyć można harmonijną całość oraz zabezpieczyć nieruchomość. Systemy panelowe zyskują na popularności, spełniając oczekiwania użytkowników.

Czym są ogrodzenia panelowe?

Modułowe ogrodzenia powstały, aby szybko ustawić je w miejscu montażu. Na system składają się słupki ogrodzeniowe oraz panele 2D wypełniające przestrzeń między nimi. Montowanie polega na skręceniu obejm przy użyciu narzędzi ręcznych. W zależności od wysokości planowanego płotu należy dobrać odpowiednie słupki i wymiary paneli. Takie rozwiązania mają również możliwość doboru wykończenia kolorystycznego według ustaleń z kupującym. Przez możliwość dowolnego składania elementów można dowolnie kształtować wygląd płotu oraz rozmieszczenie bram i furtek.

Jak samemu ustawić płot panelowy?

Jeżeli chcemy samodzielnie ustawić płot wykonany z paneli 2D, powinniśmy przygotować plan prac. Warto również zaopatrzyć się w kompletny zestaw paneli ogrodzeniowych do samodzielnego montażu jak np. https://www.janmet-panele.pl/montaz/, który obejmuje zarówno bramy, przęsła jak i elementy montażowe. Jeśli chodzi o harmonogram prac, to w pierwszej kolejności należy ustawić słupki ogrodzeniowe oraz ustalić, w których miejscach znajdować się będą furtki i bramy wjazdowe. Pod słupki należy wykonać szalunki wylewki betonowej. Po związaniu betonu można przystąpić do układania podmurówki dekoracyjnej i łączników nakładanych na słupki. Stworzy to estetyczne wykończenie i umożliwi niwelację terenu. Panele można zamontować za pomocą obejm, wykańczając ogrodzenie, lub zastosować elementy montażowe dostarczone przez producenta.

Zlecenie montażu profesjonalnej firmie

Wykonanie ustawienia ogrodzenia można zlecić również profesjonalnej firmie. Po ustaleniu szczegółów wykonawca sam dobierze potrzebne akcesoria i przywiezie potrzebne narzędzia. Zaletą takiego rozwiązania jest również to, że właściciel nie będzie musiał poświęcać swojego czasu na wykonanie prac. Autoryzowane firmy posiadają wszystkie wymagane certyfikaty i szkolenia organizowane przez producenta.

Wybór bramy wjazdowej

Przy okazji montażu ogrodzenia można wybrać sposób otwierania bramy wjazdowej. Proste tradycyjne bramy wymagają dużo miejsca i musimy je za każdym razem otwierać ręcznie. Nowoczesnym rozwiązaniem są bramy wprawiane ruch za pomocą siłowników. Zdalne sterowanie pozwala na otworzenie bramy za pomocą pilota. Poprawia to komfort użytkowania takiego systemu. W przypadku bram przesuwnych należy zaplanować miejsce na przesunięcie bramy podczas otwierania oraz zapewnić zasilanie silników elektrycznych.

Modułowe systemy są ciekawym rozwiązaniem jednakowo do obiektów przemysłowych, jak i budynków mieszkalnych. Estetyczne wykonanie pozwala na dowolną aranżację ogrodzenia.