fbpx

Ogród moje królestwo

Zobacz jakie domki letniskowe będą popularne w tym sezonie 

Chwila odpoczynku od codzienności to marzenie niejednego człowieka. Chcąc doświadczyć odprężenia i relaksu nie zawsze trzeba wyjeżdżać na drogie wakacje.

Tak naprawdę działka i odpowiednie zagospodarowanie tej przestrzeni zapewnią wymagany relaks. Posiadając swój kawałek ziemi wystarczy tylko zainwestować w domek letniskowy, który stanie się dostępnym o każdej porze roku azylem i pozwoli odetchnąć od rutyny życia. Jakie domki są najlepsze i ile to kosztuje? Poniżej odpowiedzi na te pytania oraz pakiet niezbędnych informacji dotyczących inwestycji w domek na działkę.  

Drewno - najlepszy wybór

Nie bez powodu od tysięcy lat człowiek buduje swoje domy z drewna. Drewno jest bezpiecznym i nieszkodliwym dla zdrowia surowcem. Do tego materiał ten jest stosunkowo tani. Dlatego też jako budulec na domki letniskowe i domki rekreacyjne nadaje się on idealnie. Drewno jest naturalnym i odnawialnym surowcem, który posiada ważne cechy, takie jak samoregulacja wilgotności w budynku z niego zbudowanym, odpowiednia wentylacja oraz izolacja. Dzięki temu drewno tworzy osobliwy i przyjemny mikroklimat.

Budulec ten jest także bardzo trwały oraz lekki i łatwy w montażu. Budowle z drewna to także bardzo przyjemne doznania wizualne, gwarantowane przez wielowiekową tradycję użycia tergo surowca, który sam w sobie jest bardzo atrakcyjny. Ciepło, przytulność, elegancja - to wszystko otrzymuje budynek zbudowany z drewna. Decydując się na domek na działkę lub posesję, wybór surowca wydaje się być oczywisty. Osobliwych cech można nadać budynkowi poprzez konstrukcję oraz rodzaj wykorzystanego drewna. Ograniczeniem w tym wypadku jest tylko wyobraźnia. 

Domki letniskowe i rekreacyjne

Posiadając własną działkę lub odpowiednią przestrzeń na posesji, doskonałą inwestycją jest domek z drewna. Opcji wyboru domku jest bardzo dużo. Z uwagi na wygodny budulec, projekt może być wykonany według najbardziej wymagających oczekiwań klienta. Domki letniskowe, czy domki rekreacyjne, można postawić zarówno w wersji parterowej, jak i piętrowej. Nie ma żadnego problemu, by budynek posiadał taras, który doda mu walorów estetycznych oraz użytkowych.

Domki takie mogą być także wyposażone w system sanitarny (łazienka, dostęp do wody). Warto również zaznaczyć, że budowa tego typu domków nie wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi, a wszystko zależne jest od projektu, gabarytów i wyposażenia domku. Odpowiednia konstrukcja, użyte drewno oraz dodatkowe technologie (np. pokrycie dachu gontem) doskonale zabezpieczą wnętrze przed nawet najbardziej trudnymi warunkami atmosferycznymi. Domek letniskowy umożliwi spędzanie wolnego czasu na działce, w ciszy i spokoju, czy organizację spotkań towarzyskich, jak na przykład wspólny grill z rodziną lub przyjaciółmi.  

Wybierz jakość - wypoczywaj komfortowo

Decydując się na budowę domku letniskowego na działce dobrze jest skorzystać z usług doświadczonych fachowców w tej materii. Firma Wood & Play posiada w swojej ofercie szeroki wybór atrakcyjnych domków letniskowych i rekreacyjnych. Klient może wybrać spośród wielu gotowych projektów lub zamówić konstrukcję mającą być wykonaną według własnych oczekiwań.

Wood & Play to gwarancja solidnej budowli, bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Specjaliści z Wood & Play nie tylko budują najlepszej jakości domki letniskowe czy rekreacyjne, ale także poradzą profesjonalne doradztwo na każdym etapie inwestycji, by klient mógł cieszyć się z doskonałych efektów.