Ogród moje królestwo

Oczka wodne - na co zwrócić uwagę przy planowaniu takiej ozdoby?

Jeśli posiadasz zadbany ogród na pewno chcesz go czymś urozmaicić. Dobrym i sprawdzonym pomysłem będą oczka wodne, które świetnie sprawdzają się w polskich ogrodach. Chcesz zaaranżować tego typu ozdobę? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę już przed zakupem!

Przemyśl jego wielkość

Jednym z pierwszych pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć w przypadku chęci posiadania oczka wodnego, jest jego rozmiar. Wbrew pozorom zależy on nie tylko od powierzchni, którą możesz przeznaczyć na oczko, ale i chęci, jakie masz do jego konserwacji. Oczko wodne to bowiem ozdoba wymagająca konkretnych działań i sporego zaangażowania od właściciela. Im większe, tym większy niestety nakład Twojej pracy. Aby się nie rozczarować, warto o tym pamiętać już na początku. Przejrzyj ofertę strony https://www.plantica.pl/produkty/oczko-wodne/oczka-wodne i sam zdecyduj, jakiej wielkości oczko wodne jest właśnie dla Ciebie! 

Postaw na solidne akcesoria

Jeśli poważnie podchodzisz do kwestii oczka wodnego w swoim ogrodzie, nie możesz zapominać o akcesoriach. To one bowiem ułatwiają Ci życie i sprawiają, że codzienna opieka nad rybkami i roślinkami jest o wiele prostsza. Jeśli zależy Ci na oszczędności czasu i sił, naprawdę warto!

Już na początku zaopatrz się w akcesoria takie jak:

  • siatka do łowienia ryb
  • pompy do oczek wodnych
  • pojemniki na rośliny

Spraw, by pielęgnacja oczka wodnego była Twoim hobby, a nie obowiązkiem! Tylko wtedy stworzysz niebanalną aranżację, która zachwyci niemalże wszystkich. 

Pamiętaj o ciekawych roślinach i niebanalnych aranżacjach

Marzy Ci się nietypowe oczko wodne? Jego koncepcję musisz przemyśleć już na początku! Obecnie na rynku dostępne jest wiele ciekawych akcesoriów i dodatków, dzięki którym oczka wodne stają się niemalże dziełami sztuki. Mowa tutaj m.in. o oświetleniu czy fontannach. Oczko wodne to także rośliny. Im bardziej niebanalne i oryginalne, tym lepszy efekt. Przemyśl dobrze koncepcję i aranżację oczka wodnego. Skup się na dodatkach i pamiętaj, że od nich zależy naprawdę wiele!

Komentarze  

#1 Wiktor 2018-06-10 21:36
Mam oczko wodne i ważne są dla mnie czystość i klarownosc wody. Mam na stałe ustawioną pompę i filtr z lampą uv. Ostatnio musialem wymienić promiennik bo już nie działał. Kupowałem na https://aqua-light.pl bo tam było najszybciej i najtaniej. Lampa śmiga i klarownie wody się polepszyla.
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież