Ogród moje królestwo

Podstawowe rodzaje altan ogrodowych

Planujesz zainwestować w elementy architektury ogrodowej? Szukasz funkcjonalnej altany, w której będziesz mógł spędzać czas z całą rodziną? Na rynku dostępne są trzy rodzaje altan ogrodowych, wyróżnianych ze względu na kształt.

Altany kwadratowe – siła tkwi w prostocie

Tego typu domki ogrodowe są odpowiedzią na zapotrzebowanie na komfortowy wypoczynek. Klasyczne proste formy pasują do każdego ogrodu i domu. Najczęściej są wykonane z drewna i kryte daszkiem dymnym z gontu bitumicznego. Mogą mieć jedno lub kilka wejść, w zależności od modelu. W słupy nośne wstawiane są drewniane ażurowe ścianki, które rozpraszają światło wpadające do środka i zapewniają prywatność.

Altany sześciokątne – nuta prestiżu i luksusu w naszym ogrodzie

W polskich ogrodach dobrze przyjęły się również altany sześciokątne. Ich skomplikowany, wysublimowany kształt dodaje przydomowej przestrzeni prestiżu i luksusu. Dobierając altanę do własnego ogrodu, zdecydowanie warto zwrócić uwagę nie tylko na kształt i kolor, ale także na powierzchnię użytkową, którą będziemy mieć do dyspozycji. W altanach sześciokątnych wolna przestrzeń wynosi około 3,2 metra (średnica), w której można postawić ławę i stolik. Istotnym elementem jest również podłoga, zazwyczaj wykonana z desek calowych. Aby altana służyła nam przez jak najdłuższy czas, warto postawić ją na betonowym podeście lub kostce brukowej, która będzie stanowić izolację pomiędzy ziemią a podłogą domku ogrodowego.

Altany ośmiokątne – kwintesencja dobrego stylu

Ośmiokątna altana ogrodowa stanowi świetny dodatek do eleganckiego ogrodu. Jej zaletą jest znaczna powierzchnia użytkowa – co najmniej 5 metrów średnicy, stwarza odpowiednią przestrzeń do wspólnych posiłków wśród ogrodowej zieleni. Tego rodzaju altany wykonuje się z drewna sosnowego i świerkowego. W zależności od indywidualnych preferencji, altany mogą być pomalowane na oliwkowy kolor. Dużą popularnością cieszy się również odcień średniego brązu czy bieli. Lekkości formy dodają ażurowe ozdoby i przepierzenia.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież