Ogród moje królestwo

Jakie meble idealne do altany ogrodowej?

Jakie meble idealne do altany ogrodowej?

Zakupienie lub samodzielny montaż altany ogrodowej, to dopiero połowa sukcesu do tego, żeby mieć swój kącik do wypoczynku. Dzięki niej, nie musimy się obawiać nawet minimalnej zmiany pogodowej. Ponieważ będziemy znajdować się pod zadaszeniem. By jednak miło spędzać swój wolny czas w takim miejscu, warto również zadbać o odpowiednie meble.

 

Różne rodzaje altan ogrodowych

Może ktoś dopiero stoi przed wyborem altany ogrodowej. Pod żadnym pozorem nie należy się ograniczać do takich, które są wykonane z drewna i zawsze wyglądają tak samo: zamknięte w sześciokącie, ze spadzistym dachem wykonanym z gontów. Teraz mamy znacznie szerszy wybór altan ogrodowych. Wykonane są one z różnych materiałów. Mogą być odkryte, częściowo zamknięte lub zamknięte całkowicie. Wszystko oczywiście w głównej mierze będzie zależeć od tego, jaki efekt ostatecznie będziemy chcieli uzyskać.

Na pewno każdy ma swój typ, który będzie mu się podobał najbardziej. Zaczęliśmy już na pewno od altan, które są najbardziej tradycyjne. Takie altany tak naprawdę są półotwarte. Najczęściej występują one w kształcie sześciokąta lub ośmiokąta.

Jeżeli jednak przyjrzymy się dokładnie wszystkim możliwościom, jakie mamy do wyboru, to bez problemu znajdziemy między innymi altany w postaci pergoli. Zwykle takie budowle architektoniczne nie posiadają zadaszenia. Jednak są naprawdę pod względem swojej budowy eleganckie i nowoczesne. Można je urozmaicić na kilka różnych sposobów. Jak wiadomo pergola jest taką budowlą architektoniczną, która bardziej kojarzyć nam się może z obsadzeniem wokół niej różnych roślin pnących. Rzeczywiście tak faktycznie może być. Ale, jeżeli zapoznamy się z ofertą jednego z najpopularniejszego sklepu internetowego z wyposażeniem do ogrodów - https://ogrodolandia.pl/altany-ogrodowe, to zapoznamy się również z wieloma innymi możliwościami.

Tutaj najczęściej mamy do czynienia z drewnianymi pergolami, które dodatkowo wzbogacone są o zwiewne materiały, dzięki którym nie będzie żadnych problemów z komarami, a także innymi insektami. Każdy na pewno chciałby sobie wypocząć w takim miejscu bez odczuwania jakichkolwiek przeszkód.

altana2

Altana ogrodowa z oknami Bożena

To od Ciebie będzie zależeć, na jaki rodzaj altany ogrodowej ostatecznie się zdecydujesz. Jeszcze jednym typem, który także cieszy się sporą popularnością, jest altana ogrodowa całkowicie zamknięta. Wtedy tak naprawdę mamy do czynienia z tak zwanym domkiem ogrodowym, które bardzo często są stawiane na działkach rekreacyjnych. Raczej taki domki są przeznaczone do gospodarczego przechowywania różnych narzędzi ogrodowych, bądź też najzwyczajniej w świecie do zamieszkania w nich podczas sezonu wakacyjnego.

Wybór mebli do altany ogrodowej

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na altanę otwartą, zamkniętą, czy też nowoczesną pergolę, na pewno warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich mebli. Dzięki nim wypoczynek w takich miejscach będzie jeszcze bardziej komfortowy.

Wybór mebli ogrodowych jest naprawdę szeroki. Wykonane są one z różnego rodzaju materiałów i tworzyw. Wśród nich wymienia się tradycyjne meble drewniane, plastikowe, technorattanowe, a nawet wykonane z aluminium.

Warto skupić się nieco na tych ostatnich, czyli meblach aluminiowych. Czemu są one takie wyjątkowe? Przede wszystkim możemy być pewni tego, że meble ogrodowe, które zostały wykonane z aluminium są naprawdę wytrzymałe, a do tego niezwykle eleganckie. Obawiasz się tego, czy krzesła aluminiowe na pewno będą wygodne? Wystarczy sprawdzić kilka różnych modeli, które dostępne są na stronie internetowej - http://www.ogrodowysalon.pl/krzesla-ogrodowe-aluminiowe.

To właśnie w tym miejscu będziesz mógł się przekonać o bardzo dużej różnorodności wszystkich mebli, w tym głównie krzeseł wykonanych z aluminium. Niektóre z nich są nawet rozkładane, dzięki czemu można zaoszczędzić naprawdę bardzo dużo miejsca w chwili, kiedy nie są one używane.

Aluminiowe krzesła, to przede wszystkim ponadczasowość stylu. Możemy być pewni tego, że będą one idealnie pasować zarówno do bardziej tradycyjnych, jak i również nowoczesnych aranżacji. Warto mieć na uwadze, że aluminiowe krzesła bardzo często występują w różnych kolorach. Można je zamówić w zestawach, razem ze stołami, jak i również osobno. Wszystko tak naprawdę będzie zależeć od naszego indywidualnego gustu.

altana3

Aluminiowe krzesło rozkładane Toulouse

Oczywiście aluminiowe krzesła, nie są jedynymi, z jakimi mamy do czynienia. Ponieważ jak już wcześniej wspomniano, do wyboru mamy także wiele innych możliwości. Dobrym pomysłem mogą się przecież okazać meble, które zostały wykonane z drewna lub technorattanu. Szczególnie ten ostatni surowiec zyskał naprawdę bardzo dużą popularność. Można nawet powiedzieć, że technorattanowe meble najczęściej goszczą w naszych ogrodach.

Warto wspomnieć również o tym, że wszystkie meble mają swoje mocne i słabsze strony. Na pewno jeżeli chodzi o meble aluminiowe, to pod żadnym pozorem nie powinniśmy zapominać o tym, że są to meble wyjątkowo wytrzymałe, a także odporne na różne warunki pogodowe. Dzięki temu, nie musimy się obawiać tego, że jeżeli tylko przyjdzie pogorszenie pogody, a meble nie będą znajdować się pod zadaszeniem, to trzeba je natychmiast gdzieś chować.

Dodatkowo nie musisz się martwić o występowanie korozji, ponieważ takie meble są doskonale zabezpieczane przed rdzą. Oczywiście nie ma problemu, w znalezieniu różnych kompromisów. Przede wszystkim chodzi o połączenie aluminium z różnymi innymi materiałami. Ponieważ takie eksperymenty również są na czasie. Ale jeżeli zależy Ci na znalezieniu klasycznych i eleganckich mebli, to po odwiedzinach na wspomnianej stronie, na pewno znajdziesz dla siebie coś odpowiedniego.

W końcu wybór jest tak szeroki, że na pewno trafi on do osób o najbardziej wysublimowanym guście.

 

Komentarze   

0 #9 Paulinka 2018-01-19 13:13
Sprawdzone rodzaje pnączy, to głównie powojniki, bluszcz, winobluszcz, glicynia, clematisy, wiciokrzew
Cytować
0 #8 Agatka 2018-01-05 15:01
Uwielbiam takie tematy :lol:
Cytować
0 #7 Gabii 2017-12-30 21:41
A jakie rośliny pnące oprócz bluszczu? Ktoś tu ma sprawdzony pomysł?
Cytować
+1 #6 Natalia 2017-12-17 16:54
Władek - dziękuję za odpowiedź. Zrobię tak jak Ty :P
Cytować
0 #5 Malgorzata 2017-12-04 13:02
Mi w zupełności wystarczy pergola, choć marzyłam o wielkiej altanie.. no cóż. Może kiedyś 8)
Cytować
+1 #4 Władek 2017-11-24 12:25
Są też specjalne pokrowce na meble, zazwyczaj można je znalesc w zestawie i spokojnie mozna trzymac je w altanie, czy na tarasie. Ja przynajmniej tak robie.
Cytować
+2 #3 Natalia 2017-11-17 13:44
A jak przechowywać meble zimą? W altanie? :cry:
Cytować
+3 #2 Dawid 2017-11-10 12:45
Cytuję Zofia:
Świetne są te krzesła Toulouse, ktoś wie gdzie można takie kupić?

W sklepie ogrodolandia.pl ;-)
Cytować
+4 #1 Zofia 2017-10-16 17:44
Świetne są te krzesła Toulouse, ktoś wie gdzie można takie kupić?
Cytować