Ogród moje królestwo

Jak dbać o dłonie w ogrodzie

Praca w ogrodzie to dla wielu osób odskocznia od ponurej i monotonnej codzienności. Jest to zajęcie przyjemne i relaksujące. Jednak wiele osób narzeka na to, że w czasie prac w ogrodzie dłonie niszczą się lub chociażby bardzo mocno brudzą, co wpływa na estetykę ich wyglądu. W jaki sposób można dbać o dłonie, tak aby nawet po najcięższych pracach w ogrodzie wyglądały pięknie?

Praca w ogrodzie – używanie narzędzi to podstawa

Wiele osób, szczególnie amatorsko uprawiających ogrody, do prac w ziemi często zamiast odpowiednich narzędzi używa dłoni i to bez żadnego zabezpieczenia, to może skutkować między innymi połamaniem paznokci, ich mocnym zabrudzeniem i zranieniem dłoni. Obecnie komplety podstawowych narzędzi ogrodowych można nabyć w przystępnych cenach. Taka inwestycja będzie dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcemy zadbać o zdrowie naszych dłoni.

Rękawiczki ochronią dłonie przed zabrudzeniem i zranieniem

W ogrodzie zawsze warto mieć opakowanie rękawiczek jednorazowych (można zakupić np. takie zwierające 50 lub 100 sztuk, które dostępne są w sklepie http://hurtowniamedyczna.com.pl/) oraz co najmniej jedną parę grubszych rękawic gospodarskich. Cienkie rękawiczki jednorazowe sprawdzą się przy drobnych pracach np. zrywaniu owoców czy pieleniu roślin. Ochronią ręce przed przebarwieniami oraz drobnymi rankami czy poparzeniami np. od pokrzyw.

Rękawice gospodarskie z kolei przydadzą się przy cięższych pracach, gdzie istnieje większe ryzyko uszkodzenia delikatnej skóry dłoni. Tego rodzaju rękawice można ubierać do przekopywania grządek, przycinania roślin, a także w czasie stosowania środków chemicznych chroniących nasadzenia przed szkodnikami.

Kosmetyki pielęgnujące dłonie

Bardzo ważne jest także stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków. Przed wyjściem do ogrodu warto zastosować na dłonie krem z filtrem, który pozwoli uniknąć przebarwień i nadmiernej opalenizny na rękach. Po zakończeniu prac dobrze jest nawilżyć dłonie przy pomocy ulubionego kremu nawilżającego.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież