Ogród moje królestwo

Jak dbać o meble ogrodowe z technorattanu?

fotel ogród

 

Meble technorattanowe jak wiadomo są bardzo wytrzymałe na temperatury i odporne na warunki atmosferyczne. Oprócz tego niestraszne im działanie promieni słonecznych, jak również wilgoć. Nie oznacza to jednak, że nie musimy o nie dbać. Zadbane kanapy i fotele z pewnością dłużej będą cieszyć oko, niż te zabrudzone i porysowane. Jak więc zadbać o swój technorattanowy taras?

Meble technorattanowe a pokrowce i poduchy

Często decydujemy się na zamawianie mebli z poduchami bądź zaopatrzamy się w dodatkowe pokrowce. Jedno i drugie ma na celu zabezpieczenie naszych mebli przed zbędnym brudem, jaki lubi się gromadzić w szczelinach. Nie jest to oczywiście żaden problem, ponieważ jest to łatwe do usunięcia, jednakże znacznie zmniejsza nam pracę porządkowe w ogrodzie, czy na balkonie. Niektórzy, aby na okres zimowy dodatkowo zabezpieczyć swoje meble z technorattanu decydują się również na folie i plandeki, aby po sezonie nie spędzić zbyt dużo czasu na czyszczeniu. Chodzi tutaj jedynie o naszą wygodę i chwilę wytchnienia podczas wiosennych porządków.

Konserwacja

Drewniane meble należy zaimpregnować specjalistycznymi środkami bądź odmalować na nowo. Rattan musi co jakiś czas być szorowany nylonową szczotką i zabezpieczany specjalnymi preparatami, a technorattan? Tutaj odpowiedź jest prosta – nie musisz martwić się o jakąkolwiek konserwację, gdyż mówimy o rattanie syntetycznym, czyli żywicy, która charakteryzuje się odpornością na promienie słoneczne, chlor, sole i wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Tworzywo to po prostu nie wymaga żadnego zabezpieczania przed wsiąkaniem płynów, czy też plamami. Nie musisz więc martwić się tym, że na wiosnę czeka Cię dzień spędzony z pędzlem, czy szczotką nylonową.

Uszkodzenia mechaniczne

Tutaj istnieją pewne ograniczenia. Mimo to, że technorattan jest dość odporny na uderzenia mechaniczne, należy mieć jednak na uwadze, że ma to swoje granice. Silne uszkodzenia powstałe na skutek uderzenia ostrym lub bardzo ciężkim narzędziem mogą oczywiście spowodować niemałe zniszczenia, których nie da się już naprawić. Zarysowania i rozerwania mogą wtedy stać się dużym problemem w estetyce naszego mebla, a co za tym idzie – całego tarasu. Pamiętajmy o tym podczas codziennego korzystania.

Źródło - www.ogrodowysalon.pl

 

 

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież