Ogród moje królestwo

Meble ogrodowe z polipropylenu podbijają polski rynek

Źródło - Meblobranie.pl.

Estetycznie wyglądający i bardzo wytrzymały polipropylen stał się niezwykle popularnych wśród polskich klientów, szukających eleganckich a jednocześnie funkcjonalnych mebli ogrodowych.

Tworzywo sztuczne otrzymywane w wyniku polimeryzacji propenu i formowane wtryskowo na wzór rattanowej plecionki to doskonały wybór dla osób poszukujących ładnego, praktycznego i niedrogiego zestawu mebli, który pozwoli cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu.

Skąd bierze się popularność mebli z polipropylenu?

Meble z polipropylenu są wytrzymałe i lekkie, łatwo utrzymać je w czystości i nie wymagają impregnacji.  Ponadto są tańsze od modeli z technorattanu oraz mniej uciążliwe w utrzymaniu i przechowywaniu niż meble z naturalnych materiałów. Zestawy mebli polipropylenowych wyglądają bardzo nowocześnie i świetnie sprawdzają się w minimalistycznych ogrodach, na tarasach a nawet przestronnych balkonach. W Europie wiodącym producentem jest firma Curver produkująca serię mebli ogrodowych Corfu.

Wytrzymałość na warunki atmosferyczne

Zastosowanie wysokiej jakości tworzywa sztucznego jakim jest polipropylen, pozwoliło uzyskać odporność na warunki atmosferyczne takie jak wilgoć i promieniowanie UV, dzięki czemu nie ma potrzeby przykrywać mebli w czasie mżawki i nie musimy obwiać się, że wyblakną na słońcu. Polipropylen jest zabezpieczony przed wodą, więc mamy pewność, że nie pokryje się rdzą, a meble będą nam służyły przez wiele lat. Jeśli chcielibyśmy maksymalnie zwiększyć żywotność mebli, warto je okryć w czasie dużego deszczu, wichury i na okres zimy.

Jak czyści się meble polipropylenowe?

Takie meble wystarczy przetrzeć zwilżoną ściereczką lub użyć delikatnych środków czyszczących. Można je także myć wodą pod ciśnieniem. Aby zachować piękny wygląd mebli na dłużej, warto zaopatrzyć się w nabłyszczacze z woskiem, które ochronią powierzchnię mebli przed zmatowieniem.

Najpopularniejsze zestawy mebli z polipropylenu

Największym powodzeniem w tej kategorii mebli cieszą się zestawy Corfu Set i Corfu Fiesta oraz nowość tego sezonu – narożnik Corfu Relax. W skład pierwszego kompletu wchodzą dwa fotele, dwuosobowa sofa oraz stolik kawowy. Z kolei Corfu Fiesta to zestaw dwóch krzeseł i dwóch sof, które w sumie pomieszczą aż sześć osób. Całość dopełnia duży stół, idealny do serwowania posiłków. Ostatni z wymienionych zestawów, czyli nowa propozycja z kolekcji Corfu to duży narożnik oraz stolik kawowy. Taki komplet jest doskonały na popołudniowe spotkania w gronie kilku osób. Meble dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, uzupełnione o wygodne poduszki na siedziska.

foto: Meblobranie.pl.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież