Skip to main content

Zaczęły się zbiory borówek

| Przemek Szrama | Ogród

W tym roku sezon na borówki rozpoczął się dobrymi i owocnymi zbiorami.  Te niewielkie krzaki uprawiane są dla swoich jadalnych i smakowitych owoców.

Borówki nadają się do bezpośredniego spożycia oraz do sporządzania przetworów. W Polsce tylko borówka wysoka, nazywana borówką amerykańską, cieszy się największym uznaniem. Zbiory obfitują w 2013 roku w dojrzałe, soczyste i duże owoce, co szczególnie cieszy producentów i ich portfele.

Za 250 gramowe opakowanie tych przysmaków zapłacimy ok. 6 zł. Borówka amerykańska to jeden z najdroższych owoców na naszym polskim rynku. Na pewno jednak nie odstraszy amatorów tego owocu.

Jak zrobić toaletę na działce?

Dostęp do WC wydaje nam się obecnie czymś oczywistym, jednak nie zawsze tak jest. Przykładowo na działkach rekreacyjnych nie zawsze ma się ten luksus. Na szczęście łatwo można to zmienić. Dziś podpowiemy Wam, jak samemu zrobić toaletę na działce oraz jaką pompę toaletową wybrać, by cieszyć się sp...

Najlepsze akcesoria do sauny ogrodowej

Odpoczynek w saunie ogrodowej to nie tylko przywilej, ale i sposób na niesamowite doświadczenia relaksacyjne i zdrowotne, jakie ona oferuje. Kluczem do pełnego korzystania z tych dobrodziejstw jest dobrze wyposażona sauna.

Zadaszenia tarasowe - estetyczne i funkcjonalne rozwiązania do każdego domu

Zadaszenia tarasowe to funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie, które sprawi, że będziesz mógł korzystać z dodatkowego pomieszczenia nawet podczas niepogody, lub przeciwnie - latem, podczas intensywnego słońca.

Trampoliny ogrodowe – dlaczego warto z nich korzystać?

Trampolina ogrodowa to ostatnimi czasy popularne urządzenie rekreacyjne do naszego ogrodu, które daje możliwość aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. To także świetny sposób na pozbycie się złej energii, a także uwalnianie dużej ilości dopaminy i endorfin do krwi, dzięki czemu...

Agrotkaniny i agrowłókniny - czym są i kiedy się je stosuje?

Osoby zajmujące się uprawą roślin ogrodowych, często zadają sobie pytanie, jak prawidłowo o nie zadbać. Jednym z niezbędnych zakupów, jest odpowiedni materiał służący do ściółkowania gleby, na przykład agrotkaniny czy agrowłókniny. O przeznaczeniu tych artykułów oraz i...

Tradycyjne i niezwykłe drzewka owocowe w naszych ogrodach

Przydomowe drzewka owocowe nie tylko dostarczają najsmaczniejszych i najzdrowszych owoców sezonowych. To także jedna z najpiękniejszych ozdób naszych ogrodów - drzewa owocowe zachwycają pokrojem i delikatnymi wiosennymi kwiatami. Nowoczesne odmiany, często karłowe, są przy ty...

Dlaczego warto zainwestować w projekt ogrodu i co jest kluczowe?

Czy warto zainwestować w projekt ogrodu? Odpowiedź brzmi tak, ale dlaczego? W dzisiejszym artykule precyzyjnie omówimy najważniejsze zalety projektowania ogrodów.