fbpx

Ogród moje królestwo

Wytrzymałe i stylowe meble ogrodowe. Na co musisz zwrócić uwagę?

Gdy spędzamy czas w ogrodzie, chcemy mieć pewność, że nic nie zakłóci nam błogiego relaksu. Połamane, brudne meble, to zdecydowanie irytujący czynnik, który może zetrzeć nam uśmiech z twarzy. Dlatego kupując wyposażenie do ogrodu czy balkonu, warto postawić na produkty, które posłużą nam w niezmienionej formie przez lata. Poznaj kilka wskazówek które pomogą wybrać właściwy asortyment.

Jakość połączona z wygodą

Na rynku dostępnych jest wiele przedmiotów, które możemy wykorzystać w ogrodzie. Jeśli zależy nam na szerokiej gamie produktów, w postaci trwałych i atrakcyjnych wizualnie mebli, warto postawić na sprawdzone marki. Ekskluzywne meble ogrodowe marki Cloveris zapewnią nam wszystko, czego potrzebujemy.

Nowoczesne meble ogrodowe powinny cechować się najwyższą jakością. Być odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i czynniki atmosferyczne – w postaci promieniowania UV, zmian temperatury czy poziomu wilgoci.

Surowiec ma znaczenie – materiały, z których wykonywane są meble

Przy wyborze meble powinniśmy zwrócić uwagę na surowiec, z którego zostały wykonane. Najpowszechniej wykonuje się je z:

  • rattanu, czyli pnączy palm rotangowych, pochodzących ze wschodniej części Azji. To jednocześnie jeden z najbardziej ekologicznych surowców, szybko odnawialnych, niewymagających specyficznych warunków glebowych
  • technorattanu; syntetycznego odpowiednika rattanu. Jego włókna są znacznie odporniejsze na promienie UV, wilgotność czy skrajne temperatury niż klasyczne włókna. Posiada przy tym wszystkie zalety rattanu – jego lekkość i elastyczność, dzięki której można tworzyć fantazyjne produkty.
  • drewno; ponadczasowa klasyka, choć wymagająca większej pielęgnacji i konserwacji niż pozostałe surowce
  • metal; żeliwne i aluminiowe stelaże ze względu na swą uniwersalność odnajdą się zarówno w bogatym w roślinność, przytulnym ogrodzie, jak i minimalistycznej, stylowej działce
  • plastik; choć syntetyczne włókna technorattanu też można zaliczyć do tego typu surowców, warto wiedzieć, że pod tym hasłem kryją się produkty innego rodzaju. Powstają głównie z polipropylenu, wzmacnianego watą szklaną. Podobnie jak metalowe meble, idealnie pasują do każdej przestrzeni.

Styl współczesny a klasyka – aranżacje przestrzeni

Meble nie tylko pełnią praktyczne funkcje, dzięki którym możemy odpocząć, położyć się, czy postawić smakowite danie. Wyposażenie to także doskonała okazja, aby nadać pomieszczeniom nowego wyglądu i stylu. Bez względu na to, czy mamy słabość do stylu retro, skandynawskiego, nowoczesnego czy glamour, z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Musimy wziąć pod uwagę rozmiar przestrzeni, jaką mamy do dyspozycji. Dobrze jest sporządzić plan.

Intrygującym, niebanalnym rozwiązaniem jest umieszczenie na działce narożników, jak chociażby narożniki metalowe Cloveris. Są one w stanie pomieścić wiele osób, łatwo się je czyści, a ich uniwersalność sprawia, że idealnie sprawdzą się w każdej przestrzeni. W dodatku są bardzo wytrzymałe – możemy mieć pewność, że posłużą nam przez lata.