Skip to main content

Szklarnia w ogrodzie, czyli zdrowe, smaczne uprawy na wyciągnięcie ręki

| Artykuł sponsorowany | Ogród

Szklarnia to nie tylko obiekt dekoracyjny, lecz przede wszystkim funkcjonalna przestrzeń, której przeznaczeniem jest pielęgnacja i wzrost upraw. Co więcej, tylko dzięki niej można skutecznie wydłużyć okres wegetacyjny roślin i to nawet w okresie późnej jesieni lub wczesnej wiosny.

Personalizacja przestrzeni

Funkcjonalne zalety szklarni nie ograniczają się do możliwości rozszerzenia swoich domowych upraw. Szklarnie Arlen Team - od strony organizacyjnej - to przestrzeń, którą można dowolnie personalizować. Jeśli ktoś lubi kwiaty, może ją wykorzystać właśnie w celu prowadzenia ich hodowli. Z kolei jeśli ktoś preferuje smaczne i pożywne warzywa, to może zasadzić w niej wybrane, ulubione przez siebie i bliskich płody rolne. Co więcej, od strony technicznej szklarnia również może być w pewnym stopniu personalizowana, gdyż można ją rozbudować, wzbogacić o system regulacji temperatury, nawodnienia, a nawet ogrzewania (w okresie zimowym).

Zamknięta przestrzeń dla hodowcy

Zalety szklarni wynikają również z jej specyficznej konstrukcji. Jej zewnętrzna powłoka skutecznie ochroni uprawy przed działaniem zimna, wiatru, wody, śniegu, przymrozków, a także gradobicia. Wytrzymałe szklarnie poliwęglanowe sprawdzają się również w okresie zimowym, gdyż niektóre z nich potrafią znieść obciążenie przekraczające 100 kg na metr kwadratowy. Oznacza to, że są to konstrukcje praktycznie bezobsługowe, gdyż nie trzeba w nich wymieniać paneli, ich konserwacja ogranicza się do zaledwie kilku czynności, a one same nie wymagają np. odśnieżania. W zamian można w nich uprawiać nawet dość egzotyczne gatunki roślin, takie jak arbuzy lub melony.

Idealna na małe przestrzenie

Typowa szklarnia wcale nie musi być dużym obiektem. Wręcz przeciwnie - potrzeby kilkuosobowego gospodarstwa domowego zaspokoi nawet mała szklarnia o powierzchni zaledwie 6 metrów kwadratowych. Z łatwością można zmieścić ją nawet na małej działce, dostosowując jej bieżące położenie do zmieniających się warunków miejscowych. Co ciekawe, przestawienie niektórych szklarni w zupełnie inne miejsce ogrodu nie wymaga specjalistycznych umiejętności i dużego doświadczenia w zakresie prac manualnych. Co ważne, zaleca się nawet, aby okresowo zmienić położenie szklarni w celu zregenerowania ziemi, na której wcześniej się ona znajdowała.

Podsumowując, trudno przecenić zalety szklarni i to nawet małej, bo o powierzchni zaledwie kilku metrów kwadratowych. Dzięki niej można znacząco wzbogacić domowe menu, a także rozbudować zakres spożywanych potraw o zdrowe i bogate w składniki odżywcze pozycje.

Jaka jest najlepsza wędzarnia elektryczna do domowego użytku?

Wędzić może praktycznie każdy, kto posiada odpowiednie do tego urządzenie. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest inwestycja w wędzarnię elektryczną. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych modeli, w których żywność jest wędzona dymem z palącego się drzewa. Wysokiej klasy sprzęt jest w stanie szy...

Zaprojektuj przestrzeń w swoim ogrodzie wybierając leżaki basenowe

Marzysz o błogim wypoczynku, nie martwiąc się o to, że musisz szukać takiego miejsca daleko poza miastem? Jeżeli tylko posiadasz ogród lub nawet nieduży taras, to z pewnością doskonale w tym celu sprawdzą się leżaki basenowe.

Drewno czy kompozyt – jaki materiał wybrać na taras?

Wybór odpowiedniego materiału to jedna z najważniejszych kwestii, którą należy wziąć pod uwagę przy budowie przydomowej przestrzeni.

Wertykulatory: sekret zdrowego trawnika

Pozornie może się wydawać, że początek roku nie jest odpowiednią porą na zajmowanie myśli pracami ogrodowymi. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej. Gdy dni zaczną robić się dłuższe i nieco cieplejsze, będzie to właściwy moment na przygotowanie trawnika na sezon wiosenno-letni. To właśnie...

Ogrodzenia jako element designu: Jak harmonijnie łączyć estetykę z funkcjonalnością

Ogrodzenia są nie tylko barierą ochronną, ale również wyrazistym elementem designu i architektury budynku. Harmonijne łączenie stylu z funkcjonalnością w przypadku ogrodzeń to sztuka, która nie tylko podkreśla charakter posesji, ale także spełnia praktyczne potrzeby. Jak zatem osiągnąć równowagę ...

Jak zrobić toaletę na działce?

Dostęp do WC wydaje nam się obecnie czymś oczywistym, jednak nie zawsze tak jest. Przykładowo na działkach rekreacyjnych nie zawsze ma się ten luksus. Na szczęście łatwo można to zmienić. Dziś podpowiemy Wam, jak samemu zrobić toaletę na działce oraz jaką pompę toaletową wybrać, by cieszyć się sp...

Najlepsze akcesoria do sauny ogrodowej

Odpoczynek w saunie ogrodowej to nie tylko przywilej, ale i sposób na niesamowite doświadczenia relaksacyjne i zdrowotne, jakie ona oferuje. Kluczem do pełnego korzystania z tych dobrodziejstw jest dobrze wyposażona sauna.