fbpx

Ogród moje królestwo

Ogród bez wymagań? O sztucznych ogrodach wertykalnych

Nie każdy ma czas, ochotę czy warunki na wyhodowanie własnych roślin — czy to doniczkowych, czy ogrodowych. Nie mówiąc już o całej ich ścianie! Od dawna jednak wiadomo, że zieleń koi zmysły, motywuje do pracy i napawa nadzieją. Warto otoczyć się nią w skoncentrowanym na technologii świecie. Co jednak, jeśli nie mamy możliwości otoczyć się prawdziwymi roślinami?

Istnieje na to rozwiązanie. Są nim tak zwane ogrody wertykalne, które tworzą ścianę soczyście zielonych, a nawet i kwietnych kompozycji, które mimo bycia roślinami sztucznymi, wyglądają autentycznie i praktycznie nie trzeba o nie dbać.

Ogrody wertykalne — zalety

Dzięki tego typu dekoracjom możemy osiągnąć naturalny efekt bez wysiłku. Oprócz oczywistych aspektów praktycznych zaletą posiadania zielonej ściany jest jej piękno. Możemy je zaaranżować zgodnie z upodobaniami i połączyć ze sobą ulubione rośliny. Ze względu na to, że tworzą ją sztuczne rośliny, nie ma ograniczeń co do miejsca umieszczenia tego zielonego, wertykalnego dywanu. Możemy przystroić łazienkę czy nawet najciemniejsze pomieszczenie w domu. 

W sklepie Green Designers znajdziesz szeroki wybór ogrodów wertykalnych, które wpasujesz w szeroką gamę wystrojów. Posiadamy bowiem w ofercie różne materiały, style i kształty. Nasze produkty wykonane są na bazie najwyższej jakości surowców, starczą więc na lata i są odporne na działanie nawet skrajnych warunków atmosferycznych. Ponadto, ich montaż jest niezwykle prosty.

Ogrody wertykalne nie tylko wewnątrz

Elastyczność wertykalnych ogrodów polega na tym, iż możemy je stosować zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz budynków. Dzięki pionowym ogrodom, ściany Twojego balkonu będą idealnie komponować się z żywymi roślinami, natomiast zimą nie będą już smutne. Głęboka zieleń może cieszyć nasze oko, nawet kiedy za oknem panują minusowe temperatury. Zaletą umieszczenia tego rodzaju wertykalnej ścianki jest także odgrodzenie się od sąsiadów. Dzięki ogrodom wertykalnym można to zrobić subtelnie i z klasą. 

Ogród rodem z lasów tropikalnych w Twojej łazience

Oferta sklepu Green Designers nie ogranicza się do roślin występujących lokalnie. Tuż obok możesz podziwiać gatunki z lasów tropikalnych, czy dalekich zakątków tundry i tajgi. Jest to nie lada gratka dla botaników i fascynatów flory z całego świata.

Wertykalne ogrody to inwestycja na lata w piękne aranżacje oraz spokój ducha. Jest to rozwiązanie dla tych zabieganych, jak i fascynatów ogrodnictwa, którzy z różnych powodów nie mogą zrealizować swoich zielonych projektów.