fbpx

Ogród moje królestwo

Meble ogrodowe z technorattanu - najlepszy wybór do ogrodu

Nowoczesny ogród wymaga nowoczesnego umeblowania. Jeśli przydomowa enklawa zieleni ma być atrakcyjna wizualnie i komfortowa w użytkowaniu, nie możemy iść na kompromis.

Tylko meble ogrodowe wykonane z najnowocześniejszych tworzyw sztucznych są trwałe, łatwe w utrzymaniu w czystości i na tyle wygodne, że cały sezon wiosenno-letni możemy spędzić na łonie natury. W tym segmencie artykułów bezwzględnie obowiązuje zasada, że co tanie to drogie - jeśli decydujemy się na meble wykonane z nieprzyjaznego dla użytkowników taniego plastiku, musimy liczyć się z tym, że po jednym sezonie będą do wyrzucenia. Jeśli z kolei w ramach hołdowana tradycjonalizmowi zdecydujemy się na zakup mebli z drewna, wikliny czy naturalnego rattanu, czeka nas nie tylko konieczność okresowej konserwacji stołów, krzeseł i ław, ale też musimy znaleźć miejsce, w którym będziemy przechowywać je w miesiącach zimowych.

Jeżeli jednak ani coroczna  wymiana mebli ogrodowych, ani duża ilość czasu poświęcana na ich konserwację nam nie odpowiadają, kupmy meble z tworzywa całkowicie bezobsługowego, wyjątkowo trwałego i zadowalającego najbardziej wyrafinowane poczucie estetyki. Tworzywo, o którym mowa to technorattan. Czym charakteryzuje się to niezwykłe tworzywo sztuczne?

Zalety technorattanu

Technorattan to tworzywo wykonane z polietylenu (PE). Polietylenowe włókna są giętkie i elastyczne niczym włókna naturalnego rattanu. Ta ich właściwość sprawia, że meble z technorattanu powstają w taki sam sposób jak te z rattanu naturalnego: aluminiowa bądź stalowa konstrukcja (szkielet) oplatana jest pojedynczymi włóknami technorattanowymi aż do uzyskania zaprojektowanego wcześniej wzoru plecionki. Co ważne, takich wzorów plecionek jest wiele, stąd każdy amator nowoczesnych mebli technorattanowych może wybrać taki wzór, jaki mu najbardziej odpowiada.

Syntetyczne włókna mogą mieć płaski, półokrągły lub okrągły przekrój - każdy z nich prezentuje się inaczej, a najciekawsze efekty wizualnie osiąga się przez łączenie włókien płaskich z tymi i przekroju przestrzennym. Włókna mogą być jednobarwne lub cieniowane, gładkie bądź fakturowane.

Technorattanowa plecionka jest misterna, delikatna, bardzo starannie wykonana przez co na pierwszy rzut oka odróżnić technorattan od rattanu naturalnego. Dlaczego jest taka staranna i misterna? Bo meble z technorattanu wyplata się ręcznie. Technorattan jest także bardzo miły w dotyku, przyjazny dla skóry i nie wymaga okładania go dodatkowymi poduszkami!

Nie bez powodu mówi się o technorattanie, że to tworzywo bezobsługowe. Włókna polietylenowe nie odkształcają się, nie odbarwiają, są wodoodporne. Nie trzeba ich konserwować żądnymi specjalnymi środkami, czyścić wystarczy pierwszym z brzegu delikatnym detergentem, a odporność na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych przechodzi najśmielsze oczekiwania. 

Nie tylko do ogrodu

Meble z włókien polietylenowych to najchętniej nabywane meble w segmencie HoReCa (ang. Hotel, Restaurant, Catering/Café). Kupujemy je także do ogrodów, na balkony i tarasy czy jako meble ustawiane wokół basenów. Zastosowanie mebli technorattanowych jest naprawdę szerokie. Nic w tym dziwnego: zarówno jakość wykonania jak i walory estetyczne sprawiają, że meble te można ustawić nawet w salonie czy na patio - równie dobrze sprawdzają się do użytku wewnętrznego jak i zewnętrznego.

Zestawy mebli technorattanowych, w skład których wchodzą np. stół, krzesła, pufy i sofa to doskonałe rozwiązanie, kiedy chcemy umeblować przestrzeń mającą spełniać równocześnie funkcję wypoczynkową i jadalnianą. Żeby zmaksymalizować komfort użytkowania, meble można doposażyć w grube i odporne na odkształcenia poduchy. 

Meble ogrodowe z technorattanu nie są tanie, ale kiedy porównamy ceny zestawów technorattanowych z cenami mebli z innych tworzyw naturalnych i syntetycznych, okazuje się, że warte są swojej ceny. Wszystkie surowce naturalne wystawione na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych szybko niszczeją i tracą walory estetyczne - meble technorattanowe nie tracą atrakcyjności nawet pozostawione na zewnątrz podczas długiej i śnieżnej zimy.