fbpx

Ogród moje królestwo

Płoty drewniane do ogródka działkowego – co poleca producent?

Wiosna to najlepszy moment na majsterkowanie w swoim ogródku działkowym. Od wielu już lat ROD nie słabną na popularności i są ulubionym miejscem rekreacji na świeżym powietrzu dla masy Polaków. Niektóre ogródki działkowe to prawdziwe dzieła, pełne dekoracyjnych roślin, w pełni funkcjonalnych domków i oczywiście uroczych elementów małej architektury. Dziś poprosiliśmy specjalistę z ProduktyOgrodowe.pl o podpowiedź, jakie ogrodzenia na działkę sprawdzą się najlepiej!

Jak wybierać płoty drewniane do ogródków działkowych?

Jako konsumenci uwielbiamy zwracać uwagę przede wszystkim na powierzchowność. Niestety, wiele na pierwszy rzut oka uroczych płotów ogrodowych kryje w sobie wady jakościowe. Nasz ekspert w pierwszej kolejności poleca nam zwrócić uwagę na kwestie solidnego wykonania. Czy mocowania i okucie (koniecznie ze stali nierdzewnej) wyglądają na wytrzymałe? Czy płoty ogrodzeniowe drewniane wykonane są z solidnego gatunku drewna (w naszym klimacie dominuje sosna i świerk)? Czy jest to produkt impregnowany fabrycznie? Większość tych informacji zweryfikujemy, przeglądając karty katalogowe produktów w Internecie.

Na te pytania warto odpowiedzieć sobie przed zakupem. Płoty ogrodowe do ogródków działkowych to zwykle niewysokie i w pełni transparentne obiekty, nieprzekraczające 1,5 m, zwykle do ok. 1 m. Zbudowane są z szeroko rozstawionych sztachet o ozdobnym wykończeniu. To typowo dekoracyjne płoty drewniane. W sklepach noszą one często nazwę „płoty myśliwskie”. Co w sezonie 2020 zaproponuje serwis ProduktyOgrodowe.pl?

Płoty drewniane w stylu mieszanym – model Miłosz

To jeden z najbardziej dekoracyjnych i uroczych płotów drewnianych w naszej ofercie. Zbiera w sobie to co najlepsze mają w sobie płoty ażurowe oraz płoty myśliwskie. Około 70% wysokości stanowią symetrycznie ułożone sztachety z jasnego gatunku drewna, umocowane w solidnej ramie. Pozostałą, górną część postanowiliśmy nieco zmodyfikować i pomysł ten przypadł do gustu klientom. Otóż zamiast klasycznych sztachet mamy tutaj kratownicę – ten prosty zabieg stylistyczny dał wbrew pozorom bardzo wiele. Płoty drewniane Miłosz są zdecydowanie mniej monotonne i jednolite niż ich odpowiedniki, stanowią też świetne podparcie dla roślin i ładnie komponują się z niewysokimi żywopłotami.

plot milosz

Płoty drewniane w stylu nowoczesnym – model Anton 90 cm

Minimalistyczny płot drewniany, wykonany z wąskich, sosnowych szczebli o kolorze oliwkowo-zielonym. Jego symetryczny, nieco oszczędny styl ładnie wkomponowuje się w ogródki działkowe, w których dominuje oryginalna, dzika roślinność, nie brakuje traw ozdobnych i orientalnych kwiatów. Prostota, a zarazem niezwykle solidne wykonanie sprawia, że te płoty drewniane od wielu już lat są w czołówce bestsellerów ProduktyOgrodowe.pl. Ten płot z paneli drewnianych jest też bardzo szybki i łatwy w montażu, nie musimy również martwić się o jego impregnację, gdyż jest on już na etapie produkcji i przygotowania impregnowany ciśnieniowo, co zapewnia ochronę na ok 5 do nawet 10 lat.

plot otto modrzew