Ogród moje królestwo

Jakie prace ogrodnicze należy wykonywać w sierpniu?

Sierpień jest jeszcze w prawdzie miesiącem wakacyjnym, ale noce w tym okresie robią się coraz chłodniejsze. Warto wtedy pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji ogrodu. Rośliny w tym czasie są już nieco zmęczone od ciepła, ale jednocześnie należy przygotować je na zbliżające się ochłodzenie. Dobrze jest więc przygotować sobie harmonogram sierpniowych prac w ogrodzie.

Na początek nawodnienie i nawożenie

 Wysokie temperatury sprawiają, że rośliny szybko wysychają, a trawa żółknie. Sierpień jest dobrym miesiącem do dostarczenia roślinom niezbędnych środków odżywczych. Warto przy tym wykorzystać produkty marki Substral. Na trawniki możemy stosować produkt z serii Magiczna siła. Jest bardzo prosty w zastosowaniu. Wystarczy połączyć go z wodą i regularnie podlewać trawnik. Można to robić nawet codziennie, ponieważ nie istnieje ryzyko przenawożenia.

Strzyżenie i koszenie

 Sierpień to doskonały miesiąc na ogrodnicze porządki. Należy w tym czasie spulchnić ziemię i zadbać, by w ogrodzie nie było żadnych chwastów. Szczególnie to drugie zadanie może być pracochłonne. Nie zapominajmy także o usunięciu przekwitających kwiatów, czy bylin. Również krzewy powinny zostać przycięte przed nadejściem jesieni. Możemy także dodatkowo je nawozić, by dostarczyć im niezbędnych składników.

Jeśli w naszym ogrodzie znajdują się także drzewa owocowe sprawdźmy, czy nie znajduje się na nich zbyt duża ilość owoców. Jeśli tak – możemy podeprzeć je tyczkami, oczywiście w miarę możliwości dojrzałe owoce należy zebrać.

Ostatni wakacyjny miesiąc to czas przygotowania ziemi na kolejny sezon. Dobrym przykładem mogą być tutaj truskawki. Dotychczasowe rośliny wygrabiamy, wyrywamy chwasty i stosujemy nawóz. Niektórzy, by jeszcze lepiej zabezpieczyć glebę używają także ściółki. Tak przygotowana ziemia, będzie gotowa do upraw w przyszłym roku.

W sierpniu prace w ogrodzie są dość intensywne. Aby maksymalnie go wykorzystać warto przygotować sobie plan działania i przestrzegać wszystkich punktów. Pamiętajmy przy tym, że nawet w tym miesiącu mogą pojawić się upalne dni, które mogą nieco utrudniać nam wykonanie zadania.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież