fbpx

Jak prać i dbać o długie firany z woalu?

Firany to ważny element naszych wnętrz. Nie zdajemy sobie sprawy, ile taka dekoracja może zmienić w pomieszczeniach. Dlatego warto dokładnie przemyśleć ich wybór, a następnie dbać o nie najlepiej jak potrafimy.

Dzięki temu zawsze będą się prezentować nienagannie, a my będziemy zadowoleni z ich stanu. W ostatnich czasach ogromną popularnością cieszą się firany z woalu, które można zakupić na https://strefafiran.pl/pl/c/FIRANY-Z-WOALU/14. Jak o nie dbać, aby przez długi czas prezentowały się bez zarzutu?

Jak prać firany z woalu?

Pranie firan z woalu również powinno przebiegać zgodnie z pewnymi procedurami. Dzięki temu zyskamy pewność, że ich nie zniszczymy i zawsze będą się świetnie prezentować. Zanim jednam przejdziemy do ich prania, powinniśmy pozbyć z nich różnych osadów, które na nich osiadły. Jak to zrobić? Najlepiej namoczyć je w wodzie z dodatkiem zwykłego płynu do mycia naczyń. Warto jednak pamiętać, że najpierw nalewamy wodę do miski, rozpuszczamy detergent, a na końcu wkładamy firanę. W ten sposób odpowiednio przygotujemy ją do dalszego prania i nie narazimy na zniszczenia.

Firany z woalu bez problemu możemy prać w pralce, ale musimy pamiętać o ustawieniu odpowiedniego programu. Jeżeli mamy taką opcję w pralce, to najlepiej wybrać pranie ręczne. W innych przypadkach świetnie sprawdzi się tkaniny delikatne i ustawienie niskiej temperatury. Pamiętajmy też, aby nie zapełniać bębna pralki do pełna, ponieważ wtedy woda nie będzie mogła swobodnie krążyć i nie wypłucze całego brudu. Dlatego zdecydowanie podzielić pranie na kilka mniejszych tur. Do prania najlepiej używać specjalnych detergentów przeznaczonych do firan.

Jak prać firany, aby nie były pogniecione?

Problemem wielu osób jest fakt, że po praniu firany są ogromnie pogniecione. Niestety z tego powodu czasami bardzo trudno je wyprasować, a musimy pamiętać, że woal wymaga odpowiedniego postępowania. Na szczęście możemy zapobiec takim sytuacjom i prać firany w określony sposób. Dzięki temu ochronimy je przed zbyt dużymi zgnieceniami. Jak to robić? Najlepiej wkładać je bębna złożone w kostkę i ustawiać jak najmniejszą szybkość wirowania. Można również umieścić je w specjalnym worku lub poszewce po jaśku, a ich stan będzie bardziej zadowalający.

Jak prawidłowo dbać o firany z woalu?

Dbanie o firany to wcale nie jest łatwa sprawa. Musimy pamiętać o wielu sprawach, jeśli chcemy, żeby zawsze prezentowały się nienagannie. Ich odpowiednie pranie to podstawa, ale trzeba też pamiętać o innych kwestiach. Po wypraniu firany często są pogniecione i nie zawsze uda nam się tego uniknąć. Dlatego trzeba pamiętać, że woal wymaga właściwego prasowania, inaczej możemy go uszkodzić. Żelazko musi być ustawione na jak najniższą temperaturę, aby nie doszło do żadnego przypalenia. Najlepiej też wybierać urządzenia z generatorem pary, a na