fbpx

Pięknie oświetlone mieszkanie z ciekawymi oknami

Jasne wnętrza to priorytet, jaki stawiamy sobie przed wyborem wymarzonej nieruchomości. Światło dodaje energii, wpływa na nasz nastrój, samopoczucie oraz decyduje o wrażeniach, jakie wywołują u nas miejsca. Natomiast jego brak doprowadza do depresji, ogólnego przygnębienia i osłabienia. Dlatego w trakcie tworzenia swojej przestrzeni mieszkalnej nie można zapominać o zapewnieniu dużego dopływu dziennego światła do pomieszczeń.

Niestandardowe, czyli ciekawe

Deweloperzy, budujący swoje osiedla, czy architekci, projektujący domy, zwracają uwagę na funkcjonalność pomieszczeń. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż zbyt duża ilość okien w nieruchomości utrudnia jej rozplanowanie, a ich zbyt mała ilość czyni wnętrza ciemnymi i przygnębiającymi. Dobrym rozwiązaniem wydaje się więc zastosowanie mniejszej ilości okien o dużych rozmiarach i niekiedy niestandardowych formach.

Najlepsze rozwiązanie

Niestandardowe okna są świetnym sposobem nie tylko na doświetlenie pomieszczeń. Dodatkowo nadają im one ciekawego charakteru i same są elementem dekoracyjnym mieszkania. Niestety w tym przypadku dobór odpowiednich firan jest szczególnie utrudniony. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być samodzielne dostosowanie do zastanych warunków. I tu przychodzą z pomocą firany metrażowe. Zarówno długość, jak i szerokość dobieramy sami w zależności od upodobań i funkcji jakie muszą one spełniać. Szeroki wybór materiałów umożliwia aranżację wymarzonego wnętrza. To bardzo proste a zarazem najbardziej skuteczne rozwiązanie w przypadku okien o nietypowych rozmiarach.

Nietypowe okna nie muszą być problemem

Duże okna czy też okna w niestandardowych wymiarach to element nadający każdemu pomieszczeniu ciekawego, nowoczesnego charakteru. Mogą one jednak stanowić przeszkodę zarówno w aranżacji wnętrza, jak i jego zagospodarowaniu. Dopasowanie do nich odpowiednich rozmiarem firan nie stanowi jednak problemu, dzięki metrażowym opcjom wyboru. Firany na metry to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce dopełnić wystrój swojego wnętrza. Są zarazem ciekawym elementem, który będzie stylowy i funkcjonalny zarazem. Wystarczy po prostu znać wymiary okna, w którym chcemy zawiesić firanę. Ogromna ilość materiałów, długości i wzorów daje nieskończone możliwości zmiany stylu naszego wnętrza. Warto puścić wodze fantazji i zorganizować wyjątkową przestrzeń.