fbpx

Zalety systemu domowej inteligencji – technologia w nowoczesnych wnętrzach

Każdy z nas chce mieszkać komfortowo i bezpiecznie. W dzisiejszych czasach jest to o wiele prostsze niż jeszcze kilkanaście lat temu.

Pomaga nam w tym bowiem nowoczesna technologia a mówiąc dokładniej systemy domowej inteligencji. Wciąż jednak wiele osób nie wie czym są owe systemy oraz jakie zalety ma ich posiadanie w swoim domu. Spróbujmy więc rozwiać ich wątpliwości.

Czym są systemy domowej inteligencji?

Mówiąc najprościej system domowej inteligencji to rozwiązanie, które pozwala nam koordynować pracę wszystkich instalacji i technologii w naszym domu. Wśród nich wymienić możemy między innymi oświetlenie, ogrzewanie, alarm, system żaluzji, sterowane bramy garażowe a nawet kino domowe. Za pomocą systemu wszystkimi tymi funkcjami możemy zarządzać za pomocą specjalnego pilota lub aplikacji w swoim telefonie (również zdalnie gdy nie ma nas w domu). Takie systemy oferuje między innymi firma zamel.com.

Energooszczędność i przyjazność dla środowiska

Wiele osób uważa, że system domowej inteligencji to kolejny “pożeracz prądu”, który zwiększy opłaty za prąd. To nieprawda. Podstawową zaletą tego rodzaju systemów jest właśnie energooszczędność. Sprawne i precyzyjne sterowanie urządzeniami pozwala bowiem ograniczyć pobór prądu. Sporo informacji na ten temat znajdziesz w artykule: “Budowa domu inteligentnego – kiedy podjąć taką decyzję?

Zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu domowników

Systemy domowej inteligencji mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Mogą bowiem zwiększyć nasze bezpieczeństwo - ostrzeganie o próbie włamania, dostęp do monitoringu, alarmy o zalaniach czy ulatniającym się czadzie - to tylko niektóre z zabezpieczeń, które możemy podłączyć do swojego systemu.
Co ważne, systemy domowej inteligencji to również wygoda i oszczędność czasu - sterowanie oświetleniem czy ogrzewaniem jeszcze nigdy nie było tak proste.

smartdom

Jak widać posiadanie systemu domowej inteligencji to rozwiązanie, które naprawdę się opłaca. Dzięki niemu możemy nie tylko czuć się bezpieczniej, ale także bardziej komfortowo. To rozwiązanie, które oszczędza czas i energię elektryczną a także daje nam pewność, że wszystko co ważne, mamy pod kontrolą.