Dobieramy lampy do wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest jednym z ostatnich hitów w aranżacji wnętrz w Polsce. Do dyspozycji mamy wiele mebli, artykułów wykończeniowych, dekoracji, ale też lamp, które idealnie wpisują się w ten styl. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę!

Skandynawskie wnętrza zachwycają przede wszystkim swoimi jasnymi kolorami oraz wykorzystaniem naturalnych materiałów, głównie drewna. Są przytulne, doskonałe do wypoczynku i spotkań z najbliższymi. Nic więc dziwnego, że styl skandynawski również znalazł wielu naśladowców w Polsce.

Gdy także myślisz o aranżacji swojego domu w tym właśnie stylu, nie zapominaj o tym, jak duże znaczenie mają wtedy także odpowiednie źródła światła. W końcu w Skandynawii przez dużą część roku jest po prostu ciemno, więc dobór odpowiednich artykułów oświetleniowych pełni bardzo ważną rolę.

Klasyka wśród skandynawskich lamp

Jeśli zajrzymy na zdjęcia prezentujące skandynawski styl, na pewno od razu zauważymy na nich lampy z metalowymi kloszami – w stylu industrialnym. To jedne z najbardziej popularnych lamp skandynawskich. Zwykle mają one kolor szczotkowanego srebra albo są emaliowane na kolor biały, czarny albo szary. Lampy wykończone metalem są popularne zarówno w wersji wiszącej, jak i jako stojące.

Oprócz tego skandynawskie wnętrza często uzupełniane są dużymi, nisko zwieszanymi lampami, na przykład z papieru albo z wikliny. Mogą być też wykonane z tworzywa sztucznego układanego w misterne wzorki. Za takie lampy wcale nie zapłacimy bardzo dużo! Doskonale nadają się nad stół w jadalni albo w kuchni.

Gdy chodzi o lampy stojące, oprócz tych metalowych popularne są też lampy na trójnogach z materiałowymi abażurami czy z abażurami papierowymi. Do dyspozycji mamy też wiele dekoracyjnych lamp stołowych, na przykład na pękatych podstawach ze szkła albo ceramiki albo wykończonych przejrzystymi szklanymi kloszami, w których znajduje się żarówka typu Edison.

Zainspiruj się i wybierz najlepsze lampy skandynawskie on-line!

Jeśli poszukujesz lamp w stylu skandynawskim, możesz udać się do popularnych marketów z wyposażeniem wnętrz pochodzących z północy Europy – znajdziesz w nich mnóstwo świetnych artykułów przeznaczonych do całego domu.

ben black gold iv

Także warto zapoznać się z propozycjami dostępnymi w internecie – gdy wpiszemy do wyszukiwarki internetowej takie słowa jak „lampy skandynawskie”, możemy od razu przekonać się, że jest ich bardzo dużo. Potem wystarczy tylko złożenie zamówienia, a wybrane artykuły oświetleniowe będą w naszych rękach nawet kolejnego dnia.

Szukaj inspiracji oświetleniowych: https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież