Obalamy 5 mitów o zmywarkach

Nie znosisz ręcznego zmywania naczyń i myślisz o zakupie zmywarki, ale zniechęcają Cię do tego zasłyszane wady tych urządzeń? Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy 5 najpopularniejszych negatywnych opinii sprawdziliśmy, ile znajduje się w nich prawdy!

1. Zmywarka zużywa mnóstwo wody i prądu

To najpowszechniejszy mit często powtarzany przez tych, którzy wydają się być przeciwnikami zmywarek. Udowodniono jednak, że jednorazowe zmywanie naczyń w zmywarce wypełnionej do ostatniego talerza wymaga użycia znacznie mniejszej ilości wody, niż pojedyncze ręczne zmywanie po obiedzie! Wiele nowoczesnych modeli jest także wyposażonych w tryb ekologiczny, który wykorzystuje do płukania zimną wodę, zatem nie zużywają one dodatkowej ilości prądu.

obalamy5mitowozmywarkach1

2. Zmywarka nie przydaje się, gdy mieszkasz sam

Istnieje przekonanie, że zmywarka to urządzenie przydatne jedynie w domu zamieszkanym przez dużą rodzinę lub wiele osób. Niektórzy uważają, że mieszkając w parze lub w pojedynkę łatwiej i szybciej jest myć naczynia regularnie i nie ma możliwości wypełnić całej zmywarki. Jak już jednak wspomnieliśmy – pojedynczy program w urządzeniu zużywa znacznie mniej wody niż jednorazowe zmywanie kilku talerzy. Nie ma także potrzeby wypełniania maszyny po brzegi – większość modeli posiada opcje ½, gdzie uruchamiana jest tylko jedna z dwóch dysz.

3. Kiedy zmywarka jest uruchomiona, nie można wyjść z domu

Kolejnym z mitów, który mógłby powstrzymać Cię przed zakupem zmywarki jest ograniczenie Twojej swobody po jej uruchomieniu. Utarło się bowiem, że urządzenie należy otworzyć po skończonej pracy, by naczynia mogły wyschnąć. Musisz zatem być w domu, gdy zmywarka przestanie zmywać i wyda z siebie charakterystyczny sygnał. Tymczasem nowoczesne modele posiadają mechanizm, który otwiera ją samodzielnie, pozwalając parze wodnej wydostać się na zewnątrz. Tym samym zmywarka przechodzi w tryb stand by i nie pobiera większej ilości prądu. Możesz zatem bez obaw nastawić zmywanie i wrócić do domu po kilku godzinach do czystych i suchych naczyń.

obalamy5mitowozmywarkach2

4. Zmywarka zajmuje dużo miejsca

Wydaje Ci się, że nie możesz mieć zmywarki, bo w Twoim domu nie ma na nią miejsca? Producenci tych urządzeń już dawno zrozumieli, że są one przydatne nie tylko w dużych gospodarstwach domowych, ale także w kawalerkach i mniejszych mieszkaniach w blokach. Udostępniają więc coraz to nowsze modele, wśród których znajdziesz rozmiar idealny do swojej kuchni. Małą zmywarkę umieścisz nawet przejściu, gdzie dzięki kompatybilnym rozmiarom nie będzie przeszkadzać lub na blacie szafki z garnkami. Jedyne, czego będziesz potrzebować to podłączenie do wody.

5. W zmywarce rdzewieję sztućce

Faktem jest, że nie wszystkie naczynia nadają się do mycia w zmywarce – obecnie jednak produkuje się coraz mniej takich elementów. Niektórzy rezygnują z mycia widelców i noży w urządzeniu, gdyż po wyjęciu ich okazuje się, że pojawiła się na nich rdza. W takich sytuacjach warto sprawdzić poziom soli w zmywarce i wymienić kostki myjące na takie lepszej jakości. W nowoczesnych zmywarkach metalowe elementy oraz sztućce nie powinny rdzewieć.

Przekonaliśmy Cię do zakupu modelu dla siebie? Sprawdź zatem ranking zmywarek!

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież