fbpx

Skuteczne sposoby na zabezpieczenie domu przed włamaniem

Niestety statystyki policyjne są nieubłagane i co roku dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy włamań. W szczególności latem ta tendencja wzrasta. Dlatego też koniecznie powinniśmy zadbać o to, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo w domu. Istnieje wiele nowinek technologicznych, ale też sprawdzonych sposobów, które już same w sobie ograniczą ryzyko włamania do naszego domu.

 

Okna centrum włamań

Większość osób dba o to, aby kupować jak najlepsze zamki w drzwiach i całkowicie zapomina o ryzyku włamania poprzez okna. To właśnie za ich pomocą dochodzi do bardzo wielu włamań. Zatem pierwszym wyborem powinny być rolety przeciwwłamaniowe, które chronią szybę i uniemożliwiają wejście do domu. Dodatkowo ich zaletą jest również możliwość znacznie większego wyciszenia pokoju w nocy i na dłużej cieszenia się ciemnością nawet w bardzo słoneczne poranki.

Ulepszenia dla rolet i żaluzji

Na stronie internetowej sukcesgroup.pl, można poznać ofertę firmy, która produkuje automatykę dla rolet, czy żaluzji, które minimalizują ryzyko włamań. Dużą zaletą takich produktów jest przede wszystkim nowoczesność, gdyż sterowane są one automatycznie za pomocą pilota lub aplikacji.

Nie zapomnij o bramie garażowej

Bardzo często ignorujemy bramy garażowe i nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużym zagrożeniem może być wybranie nieodpowiedniego modelu. Aby zabezpieczyć nie tylko samochód, ale też rowery, kosiarkę oraz możliwość wejścia do domu, powinniśmy zakupić bramę automatyczną z napędem. Wiele osób zwraca uwagę również na to, aby brama posiadała odbiornik radiowy. Dzięki temu będziemy mogli kontrolować status bramy i dowiemy się o tym, czy będzie ona zamknięta lub otwarta.

Inne sposoby ochrony przed włamaniem

  • monitoring,
  • czujniki ruchu,
  • fotokomórki.

Bardzo ważna jest również nasza ostrożność i zachowywanie wszystkich zasad bezpieczeństwa. Dzięki wszystkim tym sposobom znacznie zmniejszymy ryzyko włamania.