fbpx

Jakie meble łazienkowe wybrać do rodzinnej łazienki?

Urządzanie rodzinnej łazienki może być dużym wyzwaniem. Zapewnienie bliskim przestrzeni i miejsca do przechowywania wymaga odpowiednich mebli. Podpowiadamy, jak stworzyć dla rodziny funkcjonalne i przyjazne wnętrze.

Codzienna harmonia

Nowoczesne łazienki to ład i porządek. Chcemy, żeby wszystkie rzeczy były schowane, a jednocześnie, żeby były od razu pod ręką. Planując wykończenie rodzinnej łazienki, postaw na sprawdzone i bezpieczne rozwiązania. Łazienka to pomieszczenie na tyle intymne, że każdy domownik powinien czuć się w niej komfortowo. Zwłaszcza kiedy w naszym domu mieszkają dorastające nastolatki.
Meble łazienkowe mają mieścić wszystkie niezbędne akcesoria. Odpowiednio pojemne szafki wydzielają prywatną przestrzeń, pozwalając znaleźć miejsce na siebie.

Praktyczne szafki

Urządzając łazienkę, trzeba pamiętać o zasadzie ergonomii. Szafki podumywalkowe pozwalają zaoszczędzić trochę miejsca. Tym samym są wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem. Pomieszczą zarówno uniwersalne rzeczy, jak i prywatne akcesoria. Jeśli masz dużą rodzinę, możesz pomyśleć o dwóch umywalkach z podwójną ilością szafek. Zawsze wybieraj szuflady, które umożliwiają pełne wysunięcie. Dzięki otwarciu na całą głębokość nie będziesz mieć problemu z wyciągnięciem kosmetyków nawet z najdalszych zakamarków. Zainspirują się praktyczną organizacją przestrzeni na http://defra.pl/.

Kolejnym nieodłącznym elementem wystroju łazienki jest lustro. Jeśli zależy ci na dodatkowym miejscu, wybierz lustro z szafką. Z frontowej strony ma lustrzaną taflę, a dodatkowo daje możliwość przechowywania drobnych rzeczy, jak np. szczoteczki do zębów. Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń w łazience, zagospodaruj miejsce nad pralką. Wybierz wiszącą szafkę o długości pralki, na której można przechowywać suche ręczniki lub resztę kosmetyków.

Słupek i komoda

W łazience dla rodziny bardzo przydatnymi meblami są wysokie słupki i komody. Sprawdzają się głównie do przechowywania większych rzeczy. Duża ilość szuflad usprawnia organizację. Wydziela miejsce i ułatwia dbanie porządek. Dzięki podłużnemu kształtowi słupków możesz je wpasować nawet w wąskie miejsca. Mebel nie zajmuje wiele przestrzeni w łazience, ale daje dużo możliwości przechowywania, przez co możesz go dopasować nawet do małego metrażu.

Wykonanie

Łazienka jest miejscem o szczególnie trudnych warunkach. Nadmiar wilgoci i wysoka temperatura są prawdziwym wyzwaniem do mebli, dlatego wybierając je, należy zwrócić uwagę na parę szczegółów. Przede wszystkim ważny jest materiał, z jakiego meble zostały wykonane. Pamiętaj, że nie każdy producent mebli gwarantuje wysoką jakość i odporność na czynniki zewnętrzne. W łazience dobrze sprawdzą się meble wykonane z odpowiednio grubej i zabezpieczonej płyty MDF. Zwróć również uwagę na ich wykończenie.

Meble mogą być fornirowane, czyli pokryte fragmentami drewna naturalnego. Najczęściej stosowany jest buk, jesion, orzech czy sosna. Takie meble mogą mieć rozmaite wykończenie, zaczynając od połysku, a kończąc na macie. Fornirowane meble powinny być zabezpieczone specjalnym lakierem. Na wysokie temperatury i uszkodzenia niezwykle odporna jest płyta laminowana. Warto jednak pamiętać, że może się rozwarstwiać pod wpływem wody. Meble akrylowe charakteryzują się wysokim połyskiem. Są odporne na ścieranie i niezwykle łatwe w czyszczeniu. Na płyty MDF można także nałożyć specjalną folię, która dzięki termoplastyczności pokryje nawet najbardziej wymyślny kształt. Meble są wytrzymałe na wilgoć i łatwe w czyszczeniu. Wybierać możemy również spośród szerokiego spektrum kolorów i wzorów.

Przyjazna aranżacja łazienki sprawi, że każdy domownik znajdzie w niej miejsce dla siebie. Odpowiednie meble nie tylko ułatwiają codzienność, gwarantują także trwałość i użyteczność przez wiele lat.