Zalety prześcieradeł z satyny bawełnianej

Uwielbiasz miękkość bawełny, ale zarazem nie chcesz rezygnować z elegancji wyróżniającej pościel z satyny? W takim razie wybierz... satynę bawełnianą!

Bawełna, satyna, a może… satyna bawełniana?

Bawełna to jeden z absolutnie najpopularniejszych materiałów, który cieszy się sympatią zarówno wśród osób dorosłych, jak i dzieci. Nie ma w tym jednak nic dziwnego zważywszy na fakt, iż jest to tkanina niezwykle uniwersalna, a także wyjątkowo wygodna. Poza tym świetnie przepuszcza powietrze i jest bardzo miękka w dotyku. Właśnie dlatego zdecydowana większość osób decyduje się na zakup pościeli bawełnianej. Niestety, opisywana tkanina nie jest wolna od wad. Zbyt gruba bawełna nie sprawdzi się w trakcie letnich miesięcy, gdyż dodatkowo ogrzeje nasze ciało. Poza tym jest to materiał dość pospolity.

 Zupełnym przeciwieństwem bawełny jest satyna. Ten rodzaj tkaniny cechuje wyjątkowa lekkość i bardzo elegancki wygląd. Satyna jest raczej „zimna” w dotyku w związku z powyższym idealnie sprawdzi się podczas upałów. Niestety, ona także posiada wady. Pościel wykonana z satyny nie będzie dobrym wyborem w sezonie jesienno – zimowym, ponieważ nie będzie w stanie zapewnić odpowiedniej ilości ciepła. Z kolei w przypadku pojawienia się potu na skórze przyklei się do ciała, co jest wyjątkowo mało komfortowe. Na szczęście powstało rozwiązanie uniwersalne łączące zalety i zarazem znoszące wady obu, opisanych powyżej tkanin. Mowa oczywiście o satynie bawełnianej.

Cechy charakterystyczne satyny bawełnianej

Satyna bawełniana to materiał wykorzystywany między innymi do produkcji pościeli. Obecnie w wielu sklepach dostępne są różnego rodzaju produkty wykonane właśnie z satyny bawełnianej. Przykładowo na stronie sklepu https://www.lozkoholicy.pl/pol_m_Salon-i-Sypialnia_Przescieradla_Przescieradla-satyna-bawelniana-1620.html znajdziemy bardzo duży wybór prześcieradeł, dostępnych w różnych rozmiarach i kolorach. No dobrze, ale czym charakteryzuje się ten typ tkaniny? Dzięki specjalnemu splotowi włókien prześcieradła uszyte z satyny bawełnianej sprawiają wrażenie delikatnie połyskujących, a tym samym szykownych i bardzo eleganckich. Jednak w odróżnieniu od wyrobów z czystej satyny, są one również bardzo miękkie w dotyku – tak samo, jak bawełna!

Zalety

Co jednak najważniejsze, satyna bawełniana posiada bardzo dużą ilość zalet. Przede wszystkim sprzyja ona komfortowemu wypoczynkowi, ponieważ jest lekka i nie przykleja się do ciała. Prześcieradła z opisywanej tkaniny są również bardzo zdrowe. Zapobiegają one bowiem występowaniu podrażnień i mają właściwości hipoalergiczne. Z tego względu satyna bawełniana powinna zagościć w domach osób o skórze wrażliwej. Poza tym materiał ten świetnie odprowadza wilgoć, zapewniając tym samym właściwą cyrkulację powietrza. Na uwagę zasługuje również wysoka jakość i trwałość. Nawet wielokrotne upranie prześcieradła z satyny bawełnianej nie wpłynie ani na utratę posiadanych przez nie właściwości, ani też na zmianę pierwotnego koloru. Warto również dodać, iż – w odróżnieniu od klasycznej bawełny – satyna bawełniana nie jest pospolita i wspaniale prezentuje się na łóżku, nadając sypialni wyjątkowej elegancji.

Satyna bawełniana to rozwiązanie dla każdej osoby, która nie chce rezygnować z wygody bawełny, a zarazem pragnie, aby materiał prezentował się w sposób szykowny.

 

 

 
 

 

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież