Dlaczego warto zlecić pranie dywanów profesjonalnej firmie?

Dywany można znaleźć w praktycznie każdym domu. Kładzie się je w sypialniach, salonach oraz przedpokojach. Te dekoracyjne elementy wyposażenia spotkać można także w biurach i hotelach.

Dywany są miękkie, wygodnie i bardzo eleganckie. Niestety bardzo łatwo się brudzą, co jest szczególnie kłopotliwe przy dywanach z dłuższym włosiem. Domowe sposoby na usuwanie zanieczyszczeń, pomagają jedynie na usuwanie tych powierzchownych. Dokładne wyczyszczenie dywanu jest zaś możliwe jedynie przy pomocy specjalnego sprzętu.

Jak można czyścić dywany?

Dywany to elementy wyposażenia, które spełniają wiele funkcji: chodzi się po nich, ale często także na nich się siedzi (szczególnie w czasie zabawy z dziećmi). Niejednokrotnie też leżą na nich zwierzęta. Oczywiście zdarza się też, że na dywany spada jedzenie, ale brudzą się one też na inne sposoby. Wszystkie te zanieczyszczenia, ze względów higienicznych, ale i estetycznych, muszą być regularnie usuwane. Podstawową i łatwą metodą czyszczenia dywanów jest oczywiście ich odkurzanie. Jednak trzeba pamiętać, że metoda ta usuwa jedynie drobne zanieczyszczenia (część kurzu, piasek, sierść). Do tego, w zależności od długości włosia dywanu, w odkurzaczu trzeba posiadać różne końcówki czyszczące. Szczególnie wtedy, kiedy w domu mieszkają różne zwierzęta. Warto też pamiętać, że odkurzanie dywanów trzeba przeprowadzać tak często, jak to konieczne. W domach z małymi dziećmi może być to nawet zajęcie codzienne.

Niestety, czasem i ono nie jest wystarczające, ponieważ różne zabrudzenia mogą wnikać w głąb dywanu, co sprawia, że od czasu do czasu konieczne jest jego dokładniejsze czyszczenie. Niektóre osoby decydują się na trzepanie dywanów, co może być dosyć skuteczne, jednak i tak nie zapewni całkowitej czystości. Można to porównać do noszenia grubszych ubrań: ich odkurzenie czy wytrzepanie nie da komfortu ich noszenia. Tak samo jest z dywanami - aby mieć pewność, że znikają z nich wszystkie zabrudzenia, przynajmniej 1-2 razy w roku warto zdecydować się na ich upranie.

Pranie dywanów: samodzielne czy profesjonalne - co jest lepszym rozwiązaniem?

Wiele osób próbuje prać swoje dywany sposobami domowymi. Jednak na dłuższą metę nie jest to rozwiązanie dobre, ani tez opłacalne. Po pierwsze, zajmuje wiele czasu (przynajmniej kilka godzin). Po drugie, ręczne pranie dywanów wymaga włożenia w to dużego wysiłku fizycznego. Po trzecie, takie zadanie wymaga kupienia różnego rodzaju środków czyszczących i odplamiających. Istnieje tutaj niestety ryzyko wybrania nieodpowiednich detergentów, które mogą uszkodzić dywan, do którego nie są dostosowane. Niektóre z produktów mogą też na stałe odbarwić materiał. Po czwarte, przy samodzielnym praniu dywanów, bardzo trudnym zadaniem jest ich wypłukanie z wszystkich zastosowanych środków chemicznych. Czyli, duży wysiłek fizyczny, czasochłonność zadania oraz problemy z detergentami sprawiają, że tak naprawdę samodzielne pranie dywanów nie wiąże się z oczekiwaną oszczędnością.

Do tego, nie ma się pewności, że dywan zostanie wyczyszczony w zadowalającym stopniu. Dlatego też, mimo że teoretycznie samodzielne wypranie dywanu jest możliwe, o wiele lepszym rozwiązaniem staje się zamówienie takiej usługi w profesjonalnej firmie. Zastosuje ona bowiem profesjonalne oraz skuteczne środki czyszczące. Wyznacznikiem jakości działania takiej firmy jest również posiadanie przez nią odpowiednich sprzętów, takich jak karcher i wirówka. Ważne jest, że profesjonaliści nie tylko oczyszczą, ale i osuszą (nawet bardzo duże) dywany.

Pranie dywanów przez profesjonalną firmę - zalety rozwiązania

Fachowcy mogą wyprać dywany naturalne oraz sztuczne. Mogą mieć one krótkie albo długie włosie. Co ważne, w zależności od preferencji klientów, pranie może odbywać się w pralni, ale też na miejscu - to znaczy w domu. Do pralni należy zawozić dywany z długim włosiem albo mocno zabrudzone.

Zostaną one tam:

- maszynowo wytrzepane z brudu nierozpuszczalnego,

- wyprane w kąpieli wodnej,

- wysuszone w odpowiednich warunkach.

Natomiast usługa z dojazdem do domu klienta jest wygodna, szybka i oczywiście również efektywna. Najważniejsze jest jednak to, że jest ona bezpieczna: zarówno dla materiału wykonania dywanu, jak i podłogi. Do takich prac nie trzeba też domu w żaden sposób przygotowywać. Fachowcy bardzo często wykorzystują w takich przypadkach technologię prania ekstrakcyjnego, pozwalającą na dogłębne wypranie dywanu bez ryzyka przemoczenia (jest on suchy od spodu). Oczywiście profesjonalna firma używa bezpiecznych i skutecznych środków piorących, dostosowanych odpowiednio do dywanów syntetycznych bądź wełnianych.

Niejednokrotnie najpierw sprawdzana jest wrażliwość dywanu na dany detergent. Ważnym krokiem jest oczywiście mechaniczne szorowanie dywanu, ale tez wypłukiwanie z niego brudu oraz chemikaliów (najczęściej przy użyciu ekstraktorów piorących z serii karcher). Widać więc wyraźnie, że usługa profesjonalnego prania dywanów jest opcją bezpieczną, a zarazem bardzo komfortową. Właściciel dywanów nie musi bowiem martwić się zakupem odpowiednich środków, nie spędza długich godzin na szorowaniu, a potem na wypłukiwaniu resztek detergentów. Ma za to pewność, że dywan jest odpowiednio i dokładnie oczyszczony oraz osuszony.

Artykuł powstał przy udziale firmy Mr Karcher, która oferuje profesjonalne pranie dywanów w Poznaniu - http://mrkarcher-poznan.pl/

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież