Klimatyzatory ścienne

Klimatyzacja staje się powoli standardowym elementem wyposażenia każdego nowoczesnego budynku. Oprócz biur, urzędów, restauracji czy sklepów, klimatyzacja pojawia się coraz częściej w prywatnych domach i mieszkaniach. Czy opłaca się instalować na stałe klimatyzatory ścienne? Jakie są wady i zalety takich klimatyzatorów? Dlaczego warto z nich korzystać? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

 Klimatyzator ścienny w biurze

Nowoczesne biurowce bardzo często nie posiadają możliwości otwierania okien. Dzięki temu obowiązkowo montuje się w takich budynkach klimatyzację. W biurach bardzo często można spotkać klimatyzatory ścienne. Takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością, ponieważ:

- jest bardzo praktyczne,
- nie rzuca się w oczy,
- nie zajmuje wiele miejsca,
- bardzo często posiada możliwość regulacji intensywności chłodzenia oraz kierunku przepływu chłodnego powietrza.

Klimatyzatory ścienne spotyka się w firmach dużo częściej, niż klimatyzatory przenośne. Jest to spowodowane niższymi kosztami eksploatacji tego typu urządzeń.

Klimatyzator ścienny w porównaniu do klimatyzatora przenośnego zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Zamontowany na ścianie nawiew gwarantuje odpowiedni kierunek przepływu powietrza. Chłodne powietrze wypływające z klimatyzatora ma większą gęstość od ciepłego, znajdującego się w pomieszczeniu. Dzięki temu, że klimatyzator ścienny zamontowany jest pod sufitem, strumień chłodnego powietrza opada na ziemię mieszając się tym samym z ciepłym powietrzem z pomieszczenia. W przypadku klimatyzatorów przenośnych chłodzenie nie przebiega tak sprawnie.

Klimatyzatory ścienne w domach

W związku z powtarzającymi się niemal co roku falami upałów, coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji w domu. Takie rozwiązanie gwarantuje przyjemny chłód nawet w najgorętsze dni. Klimatyzatory ścienne do domu to bardzo rozsądne rozwiązanie. Umieszczając nawiewy pod sufitem ma się gwarancję, że nie będą one zajmowały zbyt wiele miejsca i nie będą tym samym zaburzały przestrzeni. Wiele domowych klimatyzatorów (dedykowanych do pomieszczeń o niedużych powierzchniach) ma bardzo kompaktową budowę, co jest ich niewątpliwą zaletą.

Klimatyzatory z funkcją ogrzewania oraz bez takiej funkcji

Na rynku dostępne są różne klimatyzatory ścienne. W naszej strefie klimatycznej największym zainteresowaniem cieszą się urządzenia typu Nordic, czyli takie, które posiadają funkcję grzania. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest dogrzewanie czy ogrzewanie nawiewem niedużych pomieszczeń (na przykład kuchni czy sypialni). Rozwiązanie umożliwiające ogrzewanie może być wykorzystywane przez cały rok.

Klimatyzatory, które nie mają funkcji ogrzewania są najczęściej wykorzystywane w pomieszczeniach, w których znajdują się odpowiednio duże i wydajne kaloryfery. W takich pomieszczeniach nie ma sensu stosować dodatkowego urządzenia posiadającego możliwość ogrzewania.

Sterowanie klimatyzacją

Decydując się na zamontowanie klimatyzacji, warto wybrać taką instalację, którą będzie można niezależnie sterować w każdym pomieszczeniu. Klimatyzatorami posiadającymi taką funkcję można sterować za pomocą pilota, na którym ustawia się intensywność chłodzenia i/lub temperaturę. Dzięki temu każdy domownik może ustawić klimatyzację tak, by odczuwać komfort termiczny.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież