fbpx

Profesjonalny odkurzacz piorący - zastosowanie, parametry i ceny

Samo stwierdzenie, że odkurzacz piorący jest bardzo potrzebny gospodarstwu domowemu, jest zwykłym marketingowym chwytem, który nie ma zbyt dużo wspólnego z rzeczywistością. W poniższym artykule, udowodnimy - za pomocą konkretnych przykładów - że jest to sprzęt warty polecenia. Nawet, jeśli jego miejscem docelowym ma być zwykłe gospodarstwo domowe.

Zastosowanie profesjonalnego odkurzacza piorącego

Odkurzacz piorący (oczywiście mamy tu na myśli profesjonalny produkt), może mieć różne zastosowania. Najczęściej jest wykorzystywany przez ekipy sprzątające hotele, sklepy i inne budynki użytku publicznego. Oprócz tego wykorzystuje się go w halach magazynowych, na terenie myjni samochodowych i rzecz jasna - w gospodarstwach domowych.

Parametry techniczne

To, co odróżnia profesjonalny odkurzacz piorący od zwykłych, domowych produktów rodem z pobliskiego marketu, to parametry techniczne.

Oto najważniejsze z nich, które powinny być uwzględnione przez klienta w momencie zakupu.

  1. Moc silnika - to jeden z najważniejszych parametrów technicznych odkurzacza do zadań przemysłowych. Każdy posiadacz odkurzacza wie, że jego moc oscyluje w okolicach 1500 - 2000 W. Specjalistyczne urządzenia piorące, mają (wbrew pozorom) znacznie niższą moc, na poziomie około 1200 W.
  2. Przepływ powietrza - to nie tylko wydajność samego układu ssącego, ale przede wszystkim siła ssania urządzenia. Przykładowo, nowoczesne odkurzacze piorące marki Numatic, charakteryzują się przepływem o wartości około 40 litrów na sekundę, przy pompie 2/4 bar!
  3. Pojemność zbiornika - profesjonalne odkurzacze piorące mają z reguły znacznie wyższą pojemność, niż ich "domowe" odpowiedniki. Sięga ona nawet kilkunastu litrów.
  4. Masa odkurzacza - odkurzacze piorące do zastosowań profesjonalnych nie muszą być aż tak lekkie, ze względu na zainstalowany, stabilny układ napędowy. Zazwyczaj ich masa oscyluje w okolicach 20 - 25 kilogramów.
  5. Zasięg kabla, to parametr w dużym stopniu odróżniający odkurzacze piorące od ich tradycyjnych, mniej zaawansowanych odpowiedników. Zwykle jest ona bardzo duża i sięga nawet 25 - 30 metrów.

odkurzacz pioracy z opisem

Odkurzacz piorący - komu najbardziej potrzebny?

Odkurzacz piorący parowy jest potrzebny wielu osobom, choć najczęściej nie zdają sobie one z tego sprawy. Jeśli w domu znajduje się mnóstwo dywanów, po których biegają dzieci i... liniejące zwierzęta, to urządzenie to jak najbardziej się przyda. Zwłaszcza, że posiada ono funkcje antyalergiczne, polegające na skutecznym usuwaniu kurzu i roztoczy.

Wykorzystanie pełni potencjału odkurzacza piorącego wymaga sporo czasu (znacznie więcej, niż np. przy odkurzaczach tradycyjnych). Niemniej warto go kupić, ze względu na umiejętność wszechstronnego oczyszczenia wnętrza domu.

Jaka jest cena odkurzaczy piorących?

Podjęcie decyzji o zakupie odkurzacza piorącego, to nie wszystko. Warto się również zorientować w cenach, jakie aktualnie panują na rynku. Wszystko to po to, by zakupić ten produkt po optymalnej cenie, jednocześnie nie inwestując w bubel.

Żeby było ciekawiej, wachlarz cen poszczególnych rozwiązań jest bardzo szeroki. Klasyczny model, przeznaczony dla potrzeb gospodarstwa domowego, to wydatek rzędu 1500 złotych. 

Ile można zapłacić za bardziej rozbudowane odkurzacze, stworzone specjalnie dla potrzeb firm? Klient, który jest zainteresowany zakupem solidnego modelu powinien liczyć się z wydatkiem na poziomie 4500 do 5000 złotych. Nie jest to dużo, biorąc pod uwagę stopień zaawansowania profesjonalnych odkurzaczy piorących.

Przed zakupem takiego odkurzacza warto zasięgnąć porady eksperta, tutaj polecamy lidera w dystrybucji urządzeń czyszczących - firmę Multi-matic.pl z Olsztyna. Pan Robert Szacherski oferuje sprawną pomoc w doborze odkurzaczy piorących, myjek parowych oraz innych urządzeń czyszczących.

Oferta dostępna jest tutaj: https://multi-matic.pl/k/urzadzenia-czyszczace/odkurzacze-profesjonalne/odkurzacze-piorace/

Dane do firmy na grafice poniżej:

multimatic

Opinie

A co o powyższych rozwiązaniach sądzą Klienci? Osoby wybierające profesjonalne odkurzacze piorące, podkreślają ich funkcjonalność i prostotę obsługi (pomimo dużej liczby dostępnych funkcji). Uwagę Klientów zwraca również bardzo duża zwrotność odkurzaczy, pomimo ich relatywnie dużych wymiarów.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tych odkurzaczy, zgodnie twierdzą, że urządzenia te są bardzo ciche jak na swoją klasę. Co ciekawe, niskie natężenie dźwięku wcale nie oznacza, że są to odkurzacze o niewielkiej wydajności. Wręcz przeciwnie - Klienci jasno zaznaczają, że ich wydajność jest bardzo duża i przedkłada się na bardzo efektywną szybkość i jakość pracy. Jednym słowem, urządzenia te są warte swojej ceny i warto z nich skorzystać.

Podsumowanie

Odkurzacz piorący jest urządzeniem, które sprawdzi się wszędzie, również w gospodarstwie domowym. Duża liczba dostępnych rozwiązań, oferowanych w różnych kategoriach cenowych, daje możliwość wyboru odpowiedniego produktu, dostosowanego do oczekiwań Klienta.