Poznaj najnowocześniejsze dywany tego roku

Ponowny powrót do łask wykładzin zdobiących podłogi w naszych domach i mieszkaniach nie jest dziełem przypadku. Okazuje się, że dywany mogą z powodzeniem uzupełniać stylizację ciekawie zaaranżowanych wnętrz. Które z nich będą najlepsze w zależności od tego, w jakim pomieszczeniu zamierzamy je ulokować?

To może ci się spodobać

Zagospodarowanie przestrzeni podłogi wydaje się czymś naturalnym i to nie tylko w pokoju, gdzie zwykle bawią się dzieci. Stosunkowo niedawno w polskich domach i mieszkaniach często można było dostrzec w salonach dywany o niskich walorach estetycznych. Dziś jednak taki widok należy do rzadkości, ponieważ w sklepach pojawiło się wiele interesujących propozycji, wobec których nie sposób przejść obojętnie.

Kiedy spojrzymy na luksusowe dywany, bez trudu zrozumiemy, czemu to akurat one cieszą się coraz większą popularnością. To idealna propozycja zarówno do nowoczesnego wnętrza, jak też i do klasycznego, stonowanego wystroju. Nie bez powodu to właśnie takie dywany wełniane tkane ręcznie są najlepszą propozycją dostępną na rynku dla najbardziej wymagających użytkowników. Sprawdzą się doskonale zarówno w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, czy nawet w biurze. Warto także pamiętać, że z wełny produkuje się ponadto chodniki doskonale nadające się do przedpokoju, czy holu.

Wyróżnienie się z tłumu łudząco podobnych do siebie stylizacji wnętrz nie jest trudne kiedy zdecydujemy się na oryginalny krój wykładzin. Do grona szczególnie interesujących propozycji z pewnością należy zaliczyć dywany portugalskie. Doskonale nadają się do tego, by wprowadzić do naszych pomieszczeń powiew świeżości. Na pewno nie można odmówić im kolorytu. Połączenia żywych barw rodem z południa Europy emanują ciepłem. Do ich produkcji używa się powtórnie przetworzonych tkanin, stąd też zakup takich wykładzin ma też uzasadnienie od strony ekologicznej. Jednym z większych plusów dywanów portugalskich jest to, że można je czyścić w pralce, a to pozwala zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu.

Jeszcze lepiej dopasowane

Wcale nie tak odosobniona alergia powoduje, że wiele osób niepotrzebnie obawia się zakupu wykładzin. Obecnie w sprzedaży znajdziemy przecież rozwiązania przyjazne także dla tych, którzy borykają się z rozmaitymi uczuleniami. Niepylące dywany poliestrowe to także najbardziej luksusowe z wykładzin syntetycznych. Wśród nich warto wspomnieć o włochatych, niezwykle przyjaznych w dotyku modelach w stylu shaggy. Na ten moment panuje na nie swoista moda.

Inną, równie ciekawą alternatywą dla zwolenników sztucznych tkanin są dywany z wiskozy. Stworzone z tworzywa przypominającego wizualnie i w dotyku jedwab mają nad nim gigantyczną przewagę, ponieważ nie mają tendencji do gromadzenia na sobie sobie kurzu. Wracając jeszcze do strony czysto wizualnej należy nadmienić, że dywany z wiskozy mają interesującą prezencję. Cechują się wysokim połyskiem i wydają się być nieustannie wilgotne. To czyni je niezwykle atrakcyjnymi i sprawia, że są często najlepszym możliwym wyborem do naszego salonu czy też zupełnie innego pomieszczenia.

Zdaniem niektórych konsumentów produkcja wykładzin zwłaszcza tych wykonanych z tworzyw sztucznych stanowi zbyt duże obciążenie dla środowiska. Dlatego też w wielu salonach można obecnie spotkać dywany z juty. Są to w pełni ekologiczne produkty plecione na ogół ręcznie. Zrobione naturalnych surowców są ponadto doskonałym wyborem dla alergików, ponieważ nie uczulają. Nieważne, czy zdecydujemy się na małe, kuchenne dywanikiwykonane z juty, czy też modele o większych rozmiarach z przeznaczeniem np. do salonu z pewnością nie pożałujemy swojego wyboru. Prezentują się nadzwyczaj okazale i znajdziemy je m.in. w stałej ofercie sklepu VellaHOME. 

Modny może oznaczać wygodny i nie tylko. Na przykładzie wykładzin widać, że współczesne modele są w pełni dostosowane do potrzeb rozmaitych grup klientów. Nieważne, czy szukamy czegoś dla alergików, czy typowo do pokoju dziecięcego, z pewnością już po chwili uda nam się bez zbędnego wysiłku osiągnąć zamierzony cel.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież