fbpx

Piana poliuretanowa- czy faktycznie koszty są adekwatne do jakości?

Prawidłowe wykonanie izolacji termicznej zarówno samych fundamentów, jak i poddasza zaowocuje nie tylko zmniejszeniem się rachunków za centralne ogrzewanie, lecz również nie będzie problemów z wilgocią czy zagrzybieniem. W dzisiejszych czasach chyba każdy inwestor zdaje sobie sprawę jak ważne jest ocieplenie budynku, dlatego popularność piany poliuretanowej ciągle rośnie i nic dziwnego bo jest to jeden z najskuteczniejszych, a zarazem najtrwalszych sposobów na stworzenie prawidłowego ocieplenia i na pewno taka inwestycja będzie opłacalna.

Dlaczego warto stosować pianę?

Wbrew pozorom wykonanie ocieplenia zarówno poddasza, jak i fundamentów pianą poliuretanową nie jest kosztowną inwestycją, oczywiście zależy ona od wielkości powierzchni, więc warto wcześniej obliczyć jaki metraż ma zostać zaizolowany oraz dopytać wykonawcę ile wynosi cena za jeden metr, bo tak to jest rozliczane. Prócz kosztów warto wziąć pod uwagę korzyści, jakie można osiągnąć wykonując natrysk z piany

  •    brak negatywnego wpływu na zdrowie. Piana może być stosowana nawet przy problemach alergicznych, gdyż nie pyli i nie zawiera szkodliwych substancji
  •    jest bezzapachowa, więc nie ma przeszkód, by zaraz po wykonaniu ocieplenia korzystać z pomieszczeń
  •    umożliwia szybkie wykonanie ocieplenia
  •    jest lekka nie spowoduje obciążenia konstrukcji. Pianka rozpręża się więc idealnie wypełni wszystkie szczeliny
  •    nie chłonie wody
  •    likwiduje powstawanie mostków termicznych

Zalet, jakie niesie za sobą piana poliuretanowa jest oczywiście o wiele więcej, osoby zainteresowane takim rodzajem ocieplenia mogą uzyskać więcej informacji na http://www.cels.pl/czy-oplaca-sie-ocieplic-poddasze-pianka-poliuretanowa/, bo to jakiej grubości ma być ocieplenie także odgrywa ważną rolę.

Wykonanie ocieplenia natryskowego- komu zlecić?

Oczywiście taki rodzaj prac musi być zlecony profesjonalnej firmie, która posiada nie tylko niezbędny do tego celu sprzęt, lecz także doświadczenie, gdyż piana poliuretanowa bardzo szybko się rozpręża więc należy nałożyć odpowiednią grubość warstwy. Do pracy niezbędne będą też odpowiednie kombinezony oraz maski ochronne, gdyż jeśli cząsteczki piany dostaną się do układu oddechowego może to spowodować bezpośrednie zagrożenie życia. Firm zajmujących się takim rodzajem ocieplenia na szczęście nie brakuje, bo natrysk z piany cieszy się coraz większym zainteresowaniem i jest wykonywany nie tylko w przypadku nowych domów, lecz idealnie sprawdzi się także do izolacji poddaszy w starszym budownictwie.

Co wpływa na koszt ocieplenia?

Opielanie budynków za pomocą piany poliuretanowej jest stosunkowo nowa metodą, nie oznacza to, jednak że drogą. Ostateczna cena będzie uzależniona przede wszystkim od powierzchni, jaka została zaizolowana, od ilości materiału, jaki został zużyty, bo warstwa natrysku może mieć różną grubość w zależności od potrzeb oraz trzeba doliczyć pracę fachowców. Osoby zainteresowane mogą poprosić o wcześniejsze dokonanie wyceny takiej inwestycji.