Materace przeznaczone dla osób puszystych

Masa ciała użytkownika to podstawowy czynnik, jaki należy wziąć pod uwagę podczas zakupów w sklepie z materacami. To od niej zależy, które konkretnie materace okażą się najwygodniejsze i najzdrowsze. Osoby ważące nieco więcej często obawiają się, że nie uda im się znaleźć odpowiednio solidnego produktu. Jednak także w ich przypadku można dobrze dopasować materace, wystarczy wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Materace o odpowiedniej twardości

Poziom twardości poszczególnych modeli jest kluczowy bez względu na wagę potencjalnego użytkownika. Osobom lżejszym, ważącym poniżej 60 kilogramów, poleca się materace o poziomie twardości H1. Klientom, których waga nie przekracza 80 kilogramów, poleca się modele oznaczone jako H2. Materace o twardości H3 to rozwiązanie dla ludzi ważących poniżej 100 kilogramów. Jeżeli natomiast czyjaś waga przekracza ten próg, wówczas najlepsze zapewne okażą się materace o twardości H4.

Warto jednak pamiętać, że taka skala jest dosyć umowna. Często się sprawdza, ale wiele zależy tu od konkretnego producenta. Dlatego właśnie osoby o większej masie ciała chętnie wymieniają materace na nowsze modele tego samego producenta. Jeżeli zalecenia w przypadku poprzedniego materaca się sprawdziły, to z dosyć dużą dozą prawdopodobieństwa można wybierać produkt o takiej samej twardości.

Aby mieć pewność trafionego zakupu, rozsądnie korzystać z usług sprzedawców, którzy swoje materace pozwalają przetestować w domu. Kilka nocy wystarczy do utwierdzenia się w przekonaniu, że dany produkt zapewnia komfortowy sen. A jeżeli coś będzie nie tak, można go wymienić na inny model. Pewnym rozwiązaniem są także materace dwustronne. W zależności od wybranej strony są twardsze lub bardziej miękkie. Dzięki temu łatwiej dopasować je do swoich aktualnych potrzeb.

Materiały, z jakich wykonano materace

- Materiał, z jakiego wykonano materace jest w przypadku osób puszystych ważny, ale nie najistotniejszy. W przypadku cięższych osób polecamy różne rozwiązania, ponieważ trudno tutaj generalizować. Lepiej dopasowywać materace do konkretnych potrzeb - sugeruje konsultant sklepu z materacami Sleeptime.pl. - Wśród klientów o większej wadze bardzo popularne są modele sprężynowe. Postrzega się jako wyjątkowo solidne oraz sprawdzające się w dłuższej perspektywie czasu. Faktycznie, materace tego typu mają szansę dobrze służyć przez wiele lat, zwłaszcza modele kieszeniowe. Warto wybierać jednak produkty posiadające jak największą liczbę sprężyn.

Dodatkowo te ostatnie powinny być wykonane z dosyć grubego drutu. Jeżeli materac nie jest zbyt gruby, to w przypadku osób puszystych posłuży lepiej, gdy będzie dodatkowo wyposażony we wkłady z włókien kokosowych. Stosunkową nowością są materace dla puszystych wykonane z nowoczesnych pianek wysokoelastycznych, termoelastycznych, a także z lateksu. Wielu konsumentów wciąż nie ma do nich jednak zaufania. Tymczasem to właśnie takie innowacyjne materiały wykazują często najlepsze właściwości pod względem wyporności, gęstości włókien oraz zapewnianego oparcia. Sprawdzają się one także w modelach przeznaczonych dla osób puszystych.

Wystarczy zadbać, by wybrane materace miały odpowiedni poziom twardości. Przykładowo te lateksowe czy na bazie pianki wysokoelastycznej mogą posłużyć nawet kilkanaście lat. I w tym czasie utrzymają swoją wysoką jakość. Co więcej, nowoczesne modele nie muszą być jakoś szczególnie grube. Za optymalne wsparcie kręgosłupa i mięśni odpowiada bowiem przede wszystkim gęstość materaca.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież