Jak dobrać karnisz do wystroju wnętrza?

Jednym z ważniejszych elementów dekoracji wnętrza jest wystrój okna. Do zawieszenia romantycznych koronkowych firan czy nowoczesnych zasłon na przelotkach niezbędny jest nam karnisz, na którym będziemy mogły ładnie upiąć tkaniny. W jaki sposób dobrać karnisz do wystroju wnętrza?

 

Jaki karnisz pasuje do wnętrza urządzonego w stylu minimalistycznym?

Do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz zdecydowanie pasują karnisze w kolorze srebra i chromu. Jasna kolorystyka świetnie pasuje do klamek, uchwytów i gałek meblowych. Ponadto, opalizujące wykończenie karnisza dobrze komponuje się z jasnymi kolorami ścian – bielą i szarością.  Czasami nowoczesnym dodatkom towarzyszą zdobienia w postaci rowków. Zakończenie dekoracyjne karnisza powinno być pozbawione zbędnych zdobień – wtedy będzie najlepiej dopełniać stylu minimalistycznego. Choć karnisz w tak prostej i przejrzystej aranżacji wcale nie musi mieć dekoracji, może być zwieńczony elegancką gładką kulą lub owalem.

Dodatki do wnętrza w stylu glamour

W przypadku stylu glamour, pełnego przepychu i blichtru, zdecydowanie najlepiej sprawdza się karnisz z subtelnymi zdobieniami. W bogato urządzonym wnętrzu ładnie prezentuje się karnisz z rzędem cyrkonii. Może być wykonany w kolorze bieli lub srebra. Każdy z nich odpowiednio komponuje się z dodatkami w kolorze fuksji, fioletu czy turkusu. Ponadto, do stylu glamour można dobrać również dekorację okienną w kolorze starego złota, które świetnie wygląda w zestawieniu z modnym w tym sezonie pastelowym różem. Karnisz w tej stylistyce można znaleźć między innymi w sklepie internetowym rolety.eu/pl/4-karnisze.

Jaki karnisz warto dobrać do mieszkania w stylu skandynawskim?

W tym przypadku najlepszym wyborem będzie biały karnisz, który jest neutralny i nie wyróżnia się na tle otoczenia. Przyjazna, czysta w wyrazie, kolorystyka pasuje zarówno do szarości będącej podstawą stylu skandynawskiego, ale również do wszędobylskich białych mebli oraz błękitnych i antracytowych dodatków.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież