Jakie elewacje domów będą modne w 2018 roku?

Minimalistyczne i dość surowe – takie są najmodniejsze elewacje współczesnych domów. Kubatura i plan domu zachwyca swoją przestronnością i otwartością. Nie brak tu geometrii i zabawy formą. Co dom to inna osobowość. Zobaczmy, jakie cechy łączą elewacje nowoczesnych domów.

Szklane fasady otwierające dom na ogród

W nowoczesnych rozłożystych domach często większą część ściany zajmują olbrzymie okna, przez które  można oglądać toczące się – niczym w ulu – ludzkie życie. Ten przykład pokazuje, że kubatura domu bardziej otwiera się na otaczającą go przestrzeń. Wieczorami duże przeszklenia można przysłonić żaluzjami dla ochrony domowej prywatności. Ciekawym rozwiązaniem, stosowanym przez niektórych inwestorów, są również pionowe  drewniane listwy zasłaniające widok z zewnątrz.

Proste kształty i dominacja geometrii

W nowoczesnych fasadach domu wyraźnie rządzi geometria. Często domy składają się z regularnych brył nakładających się na siebie. Prostota kształtu dobrze łączy się nie tylko z minimalizmem, ale także wrażeniem futuryzmu. Nowoczesna elewacja jest często podkreślana przez biały kolor.

Beton architektoniczny na nowoczesnych elewacjach

Na elewacjach nowoczesnych domów pojawia się chropowaty i dość surowy w wyrazie beton architektoniczny. Materiał ten daje duże pole manewru za sprawą łatwości jego barwienia na różne kolory.

Wewnętrzne dziedzińce otwierające się na ogród

Niektóre kubatury nowoczesnych domów są zbudowane na planie prostokąta z ulokowanym wewnątrz niego ogrodem. To właśnie kształt domu pozwala zachować prywatność domowników odpoczywających w ogrodzie przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów.

Poziome okna z widokiem na zieleń

W nowoczesnych elewacjach dość często spotykanym elementem są okna ułożone w pozycji horyzontalnej, pozwalające podziwiać ogród, a na wyższych kondygnacjach – śledzić ruch słońca po widnokręgu.

Do nowoczesnych elewacji dobrze pasują daszki z poliwęglanu, które sprawdzają się podczas deszczowych i mroźnych dni.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież