Szerokie zastosowanie pompy wodnej

Pompy wodne mają szerokie zastosowanie, nie tylko w przemyśle, lecz także idealnie sprawdzą się przy instalacjach domowych. Oczywiście należy najpierw dobrać odpowiedni rodzaj takiego urządzenia, gdyż jedna pompa nie może być przeznaczona do wody pitnej i ścieków.

Na uwagę zasługują przede wszystkim pompy Grundfos, których główną zaletą jest nie tylko nowoczesność, lecz też energooszczędność, a ten czynnik obecnie jest bardzo ważny dla wielu użytkowników.

W zależności od potrzeb do wyboru są:

 • pompy cyrkulacyjne,
 • pompy zasysające,
 • pompy wysokociśnieniowe.

Obecnie pompy Grundfos mają bardzo szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle do obsługi przemysłowych linii, jak i również stanową idealne rozwiązanie dla:

 • gospodarstw domowych, gdzie zaopatrzenie w wodę jest konieczne tak samo, jak odprowadzenie nieczystości,
 • ogrodów, pompy odwadniające są idealnym rozwiązaniem, by osuszyć teren,
 • budynków publicznego przeznaczenia,
 • rolnictwa itp.

To gdzie zostanie zamontowana pompa zależy już od potrzeb, warto tylko zwrócić uwagę, by została prawidłowo dobrana i zamontowana w odpowiednim miejscu.

Grundfos jest obecnie liderem na rynku w produkcji pomp różnego przeznaczenia, dlatego mając problem z wyborem warto zapoznać się z ofertą na saga.info.pl/grundfos, gdzie zainteresowani znajdą na pewno asortyment spełniający każde wymagania.

Instalacje centralnego ogrzewania

Przy tego typu instalacjach sprawdzi się pompa cyrkulacyjna Grundfos, o kompaktowej konstrukcji i zintegrowanej zaciskowej skrzynce. Może być również wykorzystana przy budowie instalacji c.w.u. Jej dużą zaletą, jest możliwość ustawienia trybu nocnego. Mając w planach wykonanie centralnego ogrzewania, na tą pompę warto zwrócić uwagę zwłaszcza, iż posiada automatyczną regulacje wydajności, nie ma więc potrzeby montowania dodatkowych zaworów, które powiększą tylko koszt projektu.

Pompa do wody zanieczyszczonej

W przypadku pompowania wody zanieczyszczonej warto wybrać pompę samozasysającą z silnikiem elektrycznym. Idealnie sprawdzi się zarówno jako urządzenie stacjonarne i przenośne. Wszystko zależy od potrzeb, bo decydując się na pompę zasysającą można wybrać opcje stacjonarną, zamontowaną na specjalnej ramie lub pompę do przewożenia, która zostanie usytuowana na  ramie przeznaczonej do łatwego jej transportu.

Pompa zasysająca sprawdzi się przy:

 • odprowadzaniu wody deszczowej,
 • odwadnianiu budowlanych wykopów,
 • dostarczy wodę do gospodarstwa,
 • posłuży do nawadniania terenów zielonych,
 • idealnie spełni funkcje pompy ratowniczej przy powodziach lub pożarach.

Co, ważne takie pompy charakteryzują się bardzo duża trwałością i wydajnością, więc na pewno posłużą wiele lat, bez konieczności ich ciągłej naprawy czy wymiany.

Pompy do tłoczenia cieczy

W przypadku instalacji przemysłowych, myjących czy instalacjach zasilania kotłów, niezastąpione okażą się pompy wielostopniowe wysokociśnieniowe Grundfos, które są niezawodne, trwałe, bardzo łatwe w serwisowaniu, a co ważne pozwalają na oszczędzenie powierzchni montażowej.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież