Jadalnia otwarta na kuchnię i salon – jak ją urządzić?

Jadalnia otwarta na kuchnię i salon – jak ją urządzić?

„Otwieranie” pomieszczeń jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o współczesne trendy wnętrzarskie. Takie rozwiązania można zaobserwować zarówno w mieszkaniach położonych w blokach, jak i w domach jednorodzinnych. Co zyskujemy otwierając jadalnie na salon i kuchnię? Jak urządzić takie pomieszczenie i kiedy najlepiej zastosować taki sposób urządzenia wnętrza?

 

Co daje otworzenie na siebie kuchni, jadalni i salonu?

Takie rozwiązanie pozwala na optyczne powiększenie i rozjaśnienie pomieszczeń używanych na co dzień. Zalecane jest zatem przede wszystkim w niewielkich i ciemnych wnętrzach. Jednak jak się okazuje, z uwagi na modę na styl loftowy i industrialny, coraz częściej z takim układem kuchni, jadalni i salonu można się spotkać również domach jednorodzinnych czy na poddaszach, które mają stosunkowo dużą powierzchnię użytkową i nawet przy aranżacji osobnych pomieszczeń są one przestrzenne.

Otwieranie na siebie pomieszczeń pozwala uzyskać dużą, komfortową przestrzeń dla całej rodziny. Mimo że wszyscy będą znajdowali się w jednym pomieszczeniu, każdy będzie miał zapewnioną przestrzeń dla siebie, co również zwiększa komfort psychiczny mieszkańców. Dodatkowo takie wnętrza o wiele łatwiej zaaranżować w dowolny sposób i nawet przy dużej ilości mebli nie sprawiają one wrażenia przytłumionych czy ciężkich.

W jaki sposób urządzić takie pomieszczenie?

Jak to zostało wspomniane wyżej, otwieranie pomieszczeń, daje dużo ciekawych możliwości aranżacji. Jeżeli chcesz podkreślić przestrzenność mieszkania i rozjaśnić je, pomaluj wszystkie jego części jednym kolorem farby. W takim przypadku również podłoga powinna być jednolita np. we wszystkim częściach otwartego pomieszczenia zastosuj panele w jednym kolorze.

Jeżeli wolisz zaznaczyć odrębność pomieszczeń do każdego z nich możesz zastosować inny odcień tego samego koloru lub wybrać różne wykończenie podłogi np. w kuchni i jadalni płytki, w salonie panele.

Pamiętaj także o meblach. Jeżeli chcesz zachować lekkość i harmonijność wnętrza postaw na jasne meble utrzymane w stylu skandynawskim lub loftowym. Do wykończenia takiego wnętrza sprawdzą się meble designerskie nawiązujące wyglądem do wymienionej stylistyki, których przykłady znajdziesz na stronie dotd.pl/. Warto czerpać inspiracje z wielu źródeł.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież