Jak skutecznie docieplić budynek?

Jak skutecznie docieplić budynek?

Każdego roku docieplanych jest wiele budynków, a w wielu nowo powstających wykorzystuje się różne metody, mające zapewnić jak największą izolację termiczną. Na co jednak postawić przy wyborze materiału docieplenia budynków?

Jest kilka możliwości

Wśród najpopularniejszych materiałów znajduje się styropian, mimo że drugi na liście najpopularniejszy materiał, czyli wełna mineralna, posiada nieco lepsze parametry. Dlaczego tak jest? Ponieważ styropian może być nie tylko tańszy, lecz także o wiele sprawniej i łatwiej następuje jego montaż.

Wśród dwóch kolejnych często stosowanych materiałów, można spotkać polistyren ekstrudowany, włókna celulozowe czy piankę poliuretanową. Są to jednak nieco droższe materiały, które wykorzystuje się także w budynkach o bardziej skomplikowanej budowie.

Czym kierować się przy wyborze termoizolacji?

Izolacji nie wybiera się tylko i wyłącznie na podstawie jej parametrów, lecz także na podstawie kilku innych czynników, to znaczy:
• własnych preferencji,
• wieku budynku,
• powierzchni ścian,
• materiału, z którego budynek został wykonany,
• dostępnych funduszy.

Te kilka elementów jest bardzo znaczących.

Jeśli nie posiadamy za dużych funduszy, lecz powierzchnia, którą należy ocieplić nie jest najmniejsza, wiadomo, że skorzystamy z oferty tańszej metody izolacji i nie wykorzystamy tych najnowocześniejszych. Bardzo ważne jest także to, z czego dany budynek jest wykonany, ponieważ nie każdy materiał można stosować w kontakcie z drugim materiałem.

Parametry izolacji

Podczas wyboru metody izolacji bardzo ważne są jej parametry. Wśród najważniejszych będzie oczywiście współczynnik przewodzenia ciepła. To w dużej mierze od niego zależy skuteczność stosowanego materiału, a wraz z nim podąża również cena.

Na parametry składa się także gęstość wykonanego materiału, a także między innymi jego ognioodporność. Warto jest przewidzieć, że może się zdarzyć nieszczęśliwy wypadek i zainwestować w jak najbardziej ognioodporny materiał. Należy także zwrócić uwagę na to, czy dany materiał pozwoli „oddychać” budynkowi. Zachowanie odpowiedniego stopnia zawilgocenia jest bardzo ważne, w przypadku zbyt dużej wilgotności, można mieć do czynienia z grzybami oraz pleśnią.

Jeśli już ociepla się budynek, warto jest wybrać lepszej jakości materiał, ponieważ może to być dobra inwestycja na przyszłość. Zapewne przełoży się to na koszt ocieplenia pomieszczenia, a wiadomo, że im lepsza izolacja, tym ten koszt będzie mniejszy, a więc inwestycja w docieplenia budynków (Poznań) może się zwrócić. Każdy jednak powinien wybierać według własnych wymagań.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież