Na co zwracać uwagę, kupując pościel z kory?

Pościele z kory są bardzo często kupowane, ze względu na ich stosunkowo niską cenę oraz to, że się nie gniotą. Kora ma charakterystyczną fakturę, która nie każdemu odpowiada. Poza tym słabej jakości pościel może być szorstka. Jak odpowiednio wybrać pościel z tego materiału?

Bardzo ważna jest gramatura

Na rynku są dostępne dwa rodzaje pościeli z kory: pościel z kory bawełnianej oraz pościel z kory bawełniano-poliestrowej. Najlepiej, gdy pościel jest całkowicie wykonana z bawełny, bo jest o wiele bardziej przyjazna dla skóry. Pościel z kory ma różną gramaturę, najgrubsza to: 140g/m2. Tylko gruba kora posłuży nam na długo i nie zniszczy się nawet po wielokrotnym praniu. Nawet gruba tkanina tego typu bardzo dobrze przepuszcza powietrze, natomiast cienka ma skłonność do przetarć. 

Zalety kory

Kora ma bardzo wiele zalet i dlatego jest chwalona przez jej użytkowników. Dobrze się pod nią śpi, nie trzeba jej prasować, ani krochmalić. To bardzo duża oszczędność czasu i energii. Pranie tej pościeli również nie wymaga wiele wysiłku. Nie trzeba jej prać w wysokiej temperaturze ani używać silnych detergentów. Co prawda, najpierw po praniu pościel może wydawać się zbyt szorstka, ale z czasem to się zmienia. Pościel z kory jest najtańszym wyborem. Nawet pościel z bawełny jest dużo droższa, nie wspominając już o pościeli z satyny i z innych droższych tkanin.

Ciekawe wzornictwo

Jeżeli chodzi o pościel z kory, to jej dużą zaletą jest również ciekawe wzornictwo i duża gama kolorystyczna. Z łatwością wybierzesz coś odpowiedniego dla dzieci i dla dorosłych. Mogą jej nawet używać alergicy. Szybko się czyści.

Wyjątkowa trwałość

Pościel z kory jest również bardzo trwała. Nawet po kilku latach użytkowania nie wygląda na zniszczoną. Pościel nie zmienia swojej faktury. Bardzo często ze względu na jej łatwość użytkowania, jest stosowana w hotelach i pensjonatach. Można ją użytkować przez cały rok, w zimę i w lato. Kolejną jej zaletą jest bardzo duża dostępność. Można ją kupić w każdym sklepie z pościelą, również przez internet.

Oferty pościeli dla Ciebie na stronie https://posciel-kobi.pl/.

Pościel z kory jest odpowiednia dla każdego. Doskonale sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach, również w pokoju dziecięcym. Jest dostępna w bardzo wielu wzorach i kolorach. Gwarantuje wygodę i komfort.

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież